За зціленням від хвороб до Києва з'їхалося більше 100 тис. вірян

За зціленням від хвороб до Києва з'їхалося більше 100 тис. вірян

Роковини смерті відомої цілительки зібрали в Києві більше 100 тис. вірян

Слава про дива матінки Аліпії розійшлася так, що, аби потрапити до її мощів, дехто займав чергу о 3-й ночі.

До Києва з усього світу з'їхалися рекордні сто тисяч прочан, щоб вшанувати роковини знаної чудотвориці - матінки Аліпії, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У середу, 30 жовтня, виповнилося чверть століття від дня її смерті. Біографія матінки Аліпії оповита легендами і містикою, та віряни переконують, що дива вона творить досі і цілком реальні.

На дорозі до монастиря Голосієва Пустинь ще зранку скупчилися кілька-кілометрові затори. Віряни принесли квіти та привели з собою дітей.

Люди приїхали просити переважно здоров'я. Адже саме цілительством матінка Аліпія прославилася ще у середині минулого століття. Її життя було сповнене дивацтв і див. Сирота від 8 років, поневірялася в Росії та Україні, була ув'язнена за віру, але втекла. Жила аскетом, хоча на зцілення до неї стояли черги. Ні з кого, кажуть, не брала ні копійки.

Сотні тисяч паломників з'їхались до Києва, вшанувати Матінку Аліпію

Сотні тисяч паломників з'їхались до Києва, вшанувати Матінку Аліпію

Одна з вірянок Світлана Домашенко розповіла, що після шести операцій порятунок настав саме тут. "Приходила сюди практично не ходяча. Коли дитя моє питало "Мама, ти ж не помреш?" - це було найгірше. Я думаю, дякуючи всім молитвам. І дитя молиться за мене", - розповіла вірянка.

"Я боялася, щоби мама не захворіла іще дужче. Я молилася за маму, за всю мою родину", - розповіла у свою чергу 6-річна Віка.

Офіційно матінку Аліпію ще не зарахували до сонму святих. Утім, слава про її дива розійшлася так, що, аби потрапити до її мощів, дехто займав чергу о 3-й ночі.

Цьогоріч Голосіївську Пустинь відвідала величезна кількість вірян: на 10-ту ранку святі отці вже нарахували понад 100 тис. людей, хоча торік за весь день тут було близько 80-ти тис. Щоб уникнути тисняви, каплицю з мощами відкрили ще вночі.

Намісник монастиря архімандрит Ісаакій зауважив, що таким набожним суспільство ще не було ніколи. Серед причин він назвав злидні, сімейні проблеми та хвороби, особливо онкологічні.

Нагадаємо, що у католицькому світі також скоро має з'явитися новий святий: папу Івана Павла ІІ проголосять святим уже цього року. Теперішній очільник католицької церкви, папа Франциск, підтвердив, що на рахунку його попередника – щонайменше два дива.

Кореспондент Ольга Мальчевська

Повʼязані теми:

Наступна публікація