За крок до ситуації "До побачення, "Євробачення". Київ може втратити шанс провести пісенний конкурс

Дата публікації
Перегляди
16к
За крок до ситуації "До побачення, "Євробачення". Київ може втратити шанс провести пісенний конкурс

УНІАН

На проведення "Євробачення" виділять утричі менше коштів, ніж планували спочатку.

Успіх, який принесла цьогоріч співачка Джамала, коли перемогла на "Євробаченні", може перетворитися на проблему і сором для України. Буквально за 10 днів Київ може втратити можливість провести найбільший пісенний конкурс Європи.

8 грудня Київ мають перевірити, як триває підготовка до "Євробачення". Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Співак та відеоблогер Руслан Кузнєцов – зірка Youtube та чинний лідер за кількістю прослуховувань на сайті Національного відбору "Євробачення". А, отже, має реальний шанс представляти Україну на пісенному конкурсі.

Стати європейською зіркою – цілком реально. Україна це підтвердила вдруге. Тепер зусиллями Джамали Київ прийматиме найпрестижніший пісенний конкурс Європи. Треба лише зайти на сайт, надіслати свою заявку і вже в лютому ти можеш конкурувати на сцені поряд із зірками.

Нещодавно вибухнув чималий скандал – головна людина, відповідальна за проведення конкурсу в Україні, Зураб Аласанія пішов у відставку з посади керівника Національної телекомпанії України. Пояснив це тим, що "бюджет "Євробачення" ніхто не рахував. Ми не розуміємо масштабу шоу і кількості людей, яких повинні задіяти в процесі".

Уже 8 грудня до Києва приїде закордонна інспекція, яка вирішить, чи забрати право проведення "Євробачення" в України.

"Україна отримала "червону картку" стосовно термінів, стосовно зриву підготовки до "Євробачення", – говорить в.о. гендиректора НТКУ Олександр Харебін.

Пісенний конкурс планують провести у Міжнародному виставковому центрі, що на лівому березі столиці. У будівлі тривають підготовчі та ремонтні роботи. Там за півроку має з'явитися прес-центр на 1,5-2 тис. місць, сцена та глядацькі трибуни – вони вміщатимуть близько 8 тис. глядачів. Квитки у продажу – десь за місяць.

"Зробили все можливе і неможливе. За жовтень ми наздогнали відставання від трьох місяців до місяця", – говорить Харебін.

Пояснює, що причина у відставанні – в тендерному законодавстві, невідповідності чинного законодавства процедурам, які прийняті в Європі.

Проводимо невелику інспекцію біля МВЦ, реально оцінюємо стан речей на сьогодні – злітаємо квадрокоптером. Місце доволі привабливе – поряд Дніпро та непогані краєвиди. Так звана фан-зона чи Eurovillage буде аж на Хрещатику. Реклами про конкурс ще й досі не бачимо. З плюсів – місць для паркування ніби багато. Поряд – метро. А ось автомобільні розв'язки – явно слабке місце. Нині вирішують це питання.

Аби все встигнути, на це знадобиться чимала сума – трохи більше 450 млн грн. Половина надійде з українського бюджету. Ще половину виділить столичний.

"Київ вже проголосував і субвенція на цей рік уже виділена – 50 мільйонів. На наступний – ще 150 мільйонів", – говорить директор департаменту культури КМДА Діана Попова.

Проте у попередньому розрахунку звучала цифра утричі більша – 1 млрд 200 млн грн. Чи вистачить тепер третини і на що її витратять – досі невідомо.

"Ще нема, не прийняті ще документи – план заходів тільки розробляється, зараз буде затверджено розпорядженням КМДА. Київ готує план заходів повністю, по всьому місту: і благоустрій, і транспортне сполучення, і безпекові заходи, звичайно", – каже Діана Попова.

Чи ми не осоромимося, дізнаємось уже за 10 днів, з візиту комісії з Європи. Досі провалів не було ні з "Євробаченням-2005", ні з футбольним "Євро-2012".

"Це неможливо. Держава Україна впорається, "Євробачення" відбудеться в Україні в місті Києві", – запевняє в.о. гендиректора НТКУ Олександр Харебін.

"Це повинно бути особливе "Євробачення", – переконана співачка і переможниця цього пісенного конкурсу Руслана Лижичко.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Руслана Харченка.

Україна може втратити можливість провести Євробачення у 2017 році

Україна може втратити можливість провести Євробачення у 2017 році