За чотири дні Київ завалило двомісячною нормою снігу і дощу

За чотири дні Київ завалило двомісячною нормою снігу і дощу

Зима в Києві почалася з рекордів / Фото: УНН

З посиленням морозу слід чекати масових обривів дротів і падіння дерев, прогнозують в Укргідрометцентрі.

За минулі дві доби в Києві випала рекордна кількість опадів.

Зокрема, за 10 і 11 грудня в Києві випало 43мм опадів, що перевищило показники, зафіксовані у 1930 році - 41 мм, повідомив у вівторок директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Читайте: Снігова стихія "назбирала" в Києві рекордну 8-кілометрову пробку

Він також повідомив, що у зв'язку зі снігопадом також спостерігається налипання снігу на деревах і проводах, що досягло 68мм. За словами Кульбіди, це абсолютний рекорд за весь період гідрометеорологічних спостережень, які ведуться з 1881 року.

Всього ж за чотири дні - 3, 4, 10 і 11 грудня - в українській столиці випало 97мм опадів, що склало дві місячних норми, розповів директор Укргідрометцентру.

До кінця поточного дня, за його словами, снігопад зменшиться, проте вже в другій половині середи, 12 грудня сніг знову піде у зв'язку з приходом циклону з Балканського півострова на територію України - очікується випадання ще 10-15 мм опадів. При цьому буде спостерігатися посилення швидкості вітру до 7 м/с і зниження температури до 0-2 градусів морозу. На часі температура у Києві становить близько 0 градусів за Цельсієм.

У четвер, 13 грудня слід очікувати припинення снігопадів, проте почнеться зниження температури вночі вона досягне 3-5 градусів морозу, вдень - 1-3 градуси морозу, зазначив Кульбіда.

У п'ятницю, 14 грудня слід очікувати посилення вночі морозів до 9-11 градусів нижче нуля, вдень - 6-8 градусів морозу, однак опадів вже не буде, додав директор Укргідрометцентру.

За його словами, на вихідних - 15-16 грудня - така погода збережеться, однак 16 грудня того ж піде невеликий сніг з посиленням вітру до 15-18 м/с.

У понеділок і вівторок наступного тижня - 17 і 18 грудня - без істотних опадів, а 19-20 грудня - невеликий сніг. При цьому продовжилося зниження температури вночі вона складе 11-17 градусів морозу, а вдень 7-13 градусів нижче нуля.

"Все це призведе до замерзання опадів і зв'язку з посиленням морозу слід чекати масових обривів дротів і падіння дерев", - підкреслив Кульбіда.

Повʼязані теми:

Наступна публікація