Юрист пояснив "слабкі дії" поліції при погоні за викрадачем маршрутки в Києві

Дата публікації
Перегляди
1464
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Юрист пояснив "слабкі дії" поліції при погоні за викрадачем маршрутки в Києві

На думку експерта, правоохоронці остерігаються застосовувати зброю після гучної історії BMW і застреленим парубком.

Голова Національної поліції Сергій Князєв не сприймає закидів про те, що поліцейські дали змогу втекти переслідуваному грабіжнику після погоні в столиці. За його словами, єдиною підставою для стримання від застосування зброї був острах поранити сторонніх громадян, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Юрист Ярослав Куц, який переглянув відеозапис погоні, дійшов висновку, що правові підстави для застосування зброї в стражів порядку були. "Небезпека для працівника поліції була. Небезпека для перехожих була. Як мінімум дві підстави були", - каже він. І додає, що стріляти можна було, щойно зловмисник від'їхав від людного місця, а також коли вийшов з автобуса та піднімався сходами. "Вони вже попередили. Наступним етапом повинен бути постріл", - каже юрист.

Київська поліція й досі розшукує озброєного викрадача маршрутки

Київська поліція й досі розшукує озброєного викрадача маршрутки

Куц припускає, що на перешкоді цьому стала минулорічна історія з BMW у Києві, коли застосування зброї стало потім приводом для відсторонення і кримінальної справи проти копів. "Як правило, за свою відповідальність переживають", - вважає юрист. Однак додає, що у випадку з BMW було тільки адміністративне порушення, тоді як в останньому випадку йдеться про кримінал. "Тут у нас людина застосовує, тікаючи до маршрутки, вогнепальну зброю, а вже потім відбувається угон. І ніхто належним чином його не затримує", - акцентує Куц.

До того, на Русанівських садах, де вдалося втекти злочинцеві, сьогодні не спостерігалося підвищеної активності правоохоронців, хоча напередодні вони зупиняли кожну машину. Поліцейські ж запевняють, що пошуки втікача тривають.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1464
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація