ЮНЕСКО просить Київ розібрати новобудови біля Святої Софії

Дата публікації
Перегляди
2746
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЮНЕСКО просить Київ розібрати новобудови біля Святої Софії

ЮНЕСКО просить змінити центр Києва задля безпеки Святої Софії

Рішення організації фахівці називають безпрецедентним.

Сенсаційним назвали експерти рішення 39-ї сесії ЮНЕСКО стосовно захисту Софії Київської. Понад 200 країн-членів організації просять Україну врятувати одну з головних її пам'яток від небезпеки руйнації, котра спричинена будівельними роботами в буферній зоні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як з'ясувалося, попередні п'ять років українська влада відправляла недостовірну інформацію про стан збереження історичної спадщини Києва. Цьогоріч звіт уперше відповідав дійсності – і світові фахівці жахнулися.

У буферній зоні поблизу пам'ятки щонайменше п'ять об'єктів порушують установлені норми. Це музей і патріархія в Десятинному провулку, люксові апартаменти на Малопідвальній і Кловському узвозі, скандальна забудова на Гончара тощо.

ЮНЕСКО просить зменшити висоту споруд. Тобто розібрати по цеглинах зайві поверхи, аби знизити навантаження на ґрунт.

Незаконна новітня забудова в історичному центрі Києва підлягає знесенню - ЮНЕСКО

Незаконна новітня забудова в історичному центрі Києва підлягає знесенню - ЮНЕСКО

Це рішення носить рекомендаційний характер. Але його невиконання завдасть Україні значної репутаційної шкоди.

В уряді кажуть, що найбільш правоздатною стороною у вирішенні питання є міська влада Києва. Мовляв, саме КМДА, як представник інтересів громади, має стати ініціатором розслідувань і судових розглядів.

В адміністрації ж ситуацію поки не коментують. Раніше жодного прецеденту знесення незаконної забудови в Києві не було. Єдине, на що зважувалася місцева влада – це запровадити мораторій на будівництво і роздачу земельних ділянок у буферній зоні.

Тим часом руйнування від новобудов у центрі Києва вже розпочалися. Минулого року у заповіднику "Софія Київська" загадково обвалилася стіна. Її звели у середині минулого століття. Історичної цінності вона начебто не має. Натомість, свою охоронну функцію виконувала справно. Керівництво "Софії Київської" пообіцяло, що спробує відновити мур і сховати перлину української культури від непроханих візитерів із тилу.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2746
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація