Євромайданівці не знімуть каски та форму через закон регіоналів

Євромайданівці не знімуть каски та форму через закон регіоналів

Євромайданівці не зніматимуть каски

На часі у центрі столиці спокійно, проте провокацій все ж побоюються.

На Євромайдані активно обговорюють закони, прийняті 16 січня Верховною Радою, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Зокрема, люди дуже обурені законом, який забороняє під час мирних зібрань носити шоломи, формений одяг та використовувати вогонь.

Дехто каже, що у разі підписання закону президентом вони шоломи знімуть, проте охоронці Євромайдану заявили, що не бачать необхідності перевдягатися.

"Це не військова форма, це мисливська. Я купив у магазині законно", - запевнив один із охоронців Майдану.

"Коли я прийшов сюди з миром, але бачу, що влада не хоче мене слухати, то приходить час, коли я вже розумію, що замість миру я маю обирати щось інше. І це (форма, - ред.) вже ознака того, що я вже по-іншому думаю", - каже інший активіст.

Євромайдан обмежує доступ антимайданівців, через побоювання провокацій

Євромайдан обмежує доступ антимайданівців, через побоювання провокацій

Сьогодні ввечері на Майдані Незалежності спокійніше, ніж учора, коли з'явилися повідомлення про штурм Євромайдану, проте провокацій все ж побоюються.

Зазначимо, що авторами змін законів про додаткові заходи захисту безпеки громадян є депутати від Партії регіонів Володимир Олійник і Вадим Колесніченко.

Закон передбачає штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн) або адміністративний арешт на строк до 10 діб за порушення порядку проведення мітингів, "у тому числі поблизу органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій, житла чи іншого володіння особи".

Крім того, за участь у масовому заході в масці, шоломі або з використанням інших засобів або способів маскування щоб уникнути ідентифікації особи, або наявність у протестувальника відкритого вогню, піротехнічних засобів, зброї, спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, вибухових або легкозаймистих речовин, предметів, спеціально пристосованих або заздалегідь заготовлених для вчинення протиправних дій, а також участь у такому заході без дозволу органів внутрішніх справ у форменому одязі, що повторює або схожий на формений одяг працівників правоохоронних органів або військовослужбовців, тягне за собою накладення штрафу від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550-4250 грн) або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Установлення без дозволу органів внутрішніх справ для проведення зборів, мітингів, вуличних походів або демонстрацій або під час їх проведення конструкцій, наметів чи інших малих архітектурних форм, предметів або конструкцій, що використовуються як сцена, звукопідсилюючої апаратури, тягнуть за собою накладення штрафу від 250 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів (4250-5100 грн) громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Нагадаємо, що нардепи "ударили" по Автомайдану та заборонили збиратися в колони більше п'яти авто.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація