Євромайдан у Києві залишився стояти до ранку

Дата публікації
Перегляди
7395
Поділитись:
WhatsApp
Viber

На площі пролунали заклики "Стоїмо до кінця!" та "Геть політиків!".

На київський Майдан Незалежності вийшли більше тисячі людей, невдоволених рішенням уряду про згортання євроінтеграції. Більшість протестувальників – це журналісти та інтернет-блогери, йдеться в сюжеті нічного випуску ТСН.

Акцію вони організували у соцмережі. На заклик відгукнулися, за різними оцінками, від 1 до 3 тисяч киян.

"Ми з відомим художником Сергієм Поярковим обурені зривом євроінтеграції України. Від душі лаяли всю кодлу в цьому винну, смажитися їм у пеклі на розпечених сковорідках!", - пояснив свою присутність на мітингу письменник, журналіст і телеведучий Дмитро Гордон.

Мітингарі тримали прапори України та Євросоюзу і запевняли, що жодної політичної сили не представляють. А мета акції – познайомитися та поспілкуватися з однодумцями.

"Кольорова гама на прапорах однакова. Російський триколор, як бачите, тут ніяк не пасує", - прокоментував акцію один з її учасників.

До зібрання долучилися й окремі опозиційні політики. Втім, коли вони закликали громаду розходитися та повертатися наступного дня, люди відреагували на це невдоволеними вигуками: "Ми вже тут!", "Стоїмо до кінця!" та "Геть політиків!".

Частина людей вирішила залишитися на Майдані до ранку. Вони спілкуються, співають українських пісень і дискутують щодо подальших дій.

Дехто з активістів повернувся додому, проте пообіцяв наступного вечора взяти участь у новому мітингу.

"Захоплений тими, хто залишився на Майдані на ніч! Напишу статтю і повернуся. І ще одне уточнення. На прохання багатьох людей і після загальної дискусії вирішили, що починаючи з завтрашнього дня збираємося о 18:00! А протягом дня там залишатимуться чергувати всі, хто зможе", - повідомив у соцмережі один з організаторів акції журналіст Мустафа Найєм.

Наразі відомо, що до Києва для участі в акції вже збираються ентузіасти з регіонів. Цієї ночі в багатьох обласних центрах також відбулися акції протесту проти рішення уряду не підписувати угоду про асоціацію з ЄС.

Міліція на мирне зібрання громадян відреагувала оперативно. На Майдан підтяглися кілька автобусів з правоохоронцями та автозаки.

Активісти припускають, що під ранок бійці внутрішніх військ і "Беркут" спробують розігнати учасників акції.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7395
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація