Як столиця відзначила своє свято: листи політв'язням та мокрий Кличко

Як столиця відзначила своє свято: листи політв'язням та мокрий Кличко

Як столиця відзначила своє свято: листи політв'язням та мокрий Кличко

У Києві відсвяткували день міста.

Велосипеди, вейки, концерти, фонтан та святкова злива – насичена програма дня Києва розпочалася зрання й подарувала киянам чимало яскравих миттєвостей. Про них ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ще з восьмої до центру Києва починають їхати на двоколісних. По девятій тут уже тисячі людей. Марія та Ярослав кажуть – це ідеальний початок дня міста. "Ми плануємо весь день провести на велосипедах", - кажуть ці кияни.

Ольга прийшла із групою підтримки. "Це мої друзі. Ми сьогодні вперше вирішили взяти участь у вело дні. Шашлик можна приготувати і пізніше", - каже вона.

Прийшов порахувати секунди до старту і мер Києва. Багато хто з присутніх – у костюмах, у вишиванках та прапорах. Про швидкість не йшлося. Єдина умова велопрробігу – гарний настрій та отримати задоволення.

У Києві святкують День міста

У Києві святкують День міста

У столичному парку Дружби народів – змагання з вейкбордингу. На рівні із дорослими – і молодші учасники.

У Володимирському парку – культура для безхатченків. Пісні та їжа. Там приділяють увагу людям, котрі її отримують нечасто. Але насправді потребують.

Про важливе – на столичному Подолі. Там говорять про українських бранців у Росії. На газоні намет. У ньому – фотографії Афанасьєва.

Те, що акція припала на День Києва – організатори пояснюють випадковістю. Просто вони хотіли сьогодні нагадати, що хлопців затримали два роки тому у Криму саме у травні. Біля фото Афанасьєва встановили дзеркало і напис – на їх місці може опинитися кожен.

Киянка пані Інесса – донька колишнього політв'язня. Народилася та пять років дитинства жила у засланні. Сьогодні обирає листівку, аби відправити комусь із хлопців. "Прожили в таборі п'ять років. Я весь час думаю, як мене мама зберегла. Жаліти неможна, я це розумію. Написати треба, що хлопці молодці, ми з вами, в нас сьогодні День Києва. Ми пам'ятаємо про вас", - каже вона.

Біля ще не ввімкнених Русанівських фонтанів на мера чекали майже годину. Як з'являється, то вже починає накрапувати. Вже за 5 хвилин починається злива. Фонтани вмикають під її акомпанемент.

Глядачі мокнуть, але не розходяться. Мокне і мер. "Це дуже добрий теплий дощ, у природи немає поганої погоди", - каже Кличко.

Вперше День міста відзначили у загальноміському масштабі в 1982 році, коли відзначали 1500-річчя Києва. Із цієї нагоди був встановлений над Дніпром пам'ятник літописними засновникам міста - Кию, Щеку, Хориву і їхній сестрі Либеді, Хрещатиком провели ходу, на Республіканському стадіоні поставили справжнє шоу. А перший офіційний День Києва в останню неділю травня місто відзначило в 1987 році.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Повʼязані теми:

Наступна публікація