Всього 5% сміття у Києві йде на переробку, решта - традиційно закопується

Всього 5% сміття у Києві йде на переробку, решта - традиційно закопується

Програма роздільного збору сміття працює лише на паперах

Контейнери у столичних дворах не встановлюються через фактичну відсутність фінансування.

У столиці майже три роки працює програма роздільного збору побутового мотлоху. Проте, гори відходів, які звозять на сміттєзвалища, стають дедалі вищими. Адже не більше 5-ти відсотків того, що кияни викидають на смітник, потрапляє на вторинну переробку.

Читайте: Через сміттєву кризу в Україну повертаються хвороби Середньовіччя

За три роки, відколи у Києві вирішили наслідувати Європу, спеціальні контейнери з'явились далеко не на кожному подвір'ї, бо їх закупівлю міський бюджет майже не фінансує, йдеться у сюжеті ТСН.

Сергій Мельник, директор Київкомунсервісу, розповів про невтішні цифри: "На цей рік було заплановано в межах 3,5 мільйонів на закупівлю контейнерів для роздільного збору. На превеликий жаль, профінансовано 10% від запланованої суми".

Тож клопіт із встановленням спецконтейнерів поклали на приватних сміттярів. Заразом перевізників зобов'язали опікуватись і роздільним збором сміття. Але контейнерів і досі бракує - їх треба учетверо більше. А на переробку потрапляє всього до 5% побутового мотлоху.

Комунальники нарікають на низьку культуру містян. Хоча поруч із засміченими подвір'ями можна зустріти і такі, де навіть скло і папір збирають окремо, та ще й під наглядом відеокамери. У перевізників своє пояснення - занизький тариф. Через це, мовляв, немає сенсу інвестувати у новітні технології. Набагато вигідніше закопувати сміття на полігоні.

Голова асоціації підприємств з переробки вторсировини Віктор Ржоткевич розповів: "Влада сьогодні не стежить за тим, куди вивозяться і де сортуються продукти окремого збору. Частина цих відходів, які сьогодні збираються для роздільного збору, збирається формально і вивозиться на той самий полігон".

Викинути тонну сміття на переповнений полігон у Києві коштує від 50-ти до 100 гривень. А в деяких інших містах - удесятеро дешевше. За таких цін немає жодного сенсу витрачатись на закупівлю та утримання сортувальних ліній. Ті, що є, здебільшого простоюють, бо найбільший заробіток дає саме закопування сміття.

За підрахунками британських екологів, кожен киянин за рік викидає на смітник 600 кілограмів відходів.

На вторинну переробку в Києві потрапляє менше 5% сміття

На вторинну переробку в Києві потрапляє менше 5% сміття

Повʼязані теми:

Наступна публікація