Влада готова дослухатися до петиції про передачу Києво-Печерської Лаври УПЦ-КП

Влада готова дослухатися до петиції про передачу Києво-Печерської Лаври УПЦ-КП

Кияни хочуть передати Лавру українській церкві

Питання може бути розглянуте, якщо вимоги українців будуть насправді масовими.

Столична влада погодилась розглянути питання про збір підписів за передачу Києво-Печерської Лаври з юрисдикції УПЦ Московського патріархату до Київського патріархату. Відповідна петиція в інтернеті за лічені дні набрала більше 13 тисяч голосів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Навіть віряни УПЦ МП визнають, що лавра під керівництвом одіозного митрополита Павла стала "кишеньковою церквою" режиму Віктора Януковича. Там його благословляв на президентство патріарх Московський Кирил, там Янукович і його соратники відзначали головні християнські свята, а перед кожними виборами святиня перетворювалася на агітаційний майданчик Партії регіонів.

Після Революції гідності суспільний негатив щодо Януковича перенісся й на його духовних наставників – тобто на всю Лавру. Політологи кажуть, що стрімкість появи підписів під петицією свідчить про вкрай негативне ставлення суспільства до церкви Московського патріархату.

Водночас в УПЦ МП кажуть про провокацію. Мовляв, закриття храмів і антирелігійна політика в СРСР також починалася з нібито народних прохань і петицій. Цього разу, впевнені церковники, такого не трапиться. Влада, на їхню думку, Лавру в Московського патріархату не відбере.

Кияни хочуть передати Києво-Печерську Лавру від Московського патріархату Київському

Кияни хочуть передати Києво-Печерську Лавру від Московського патріархату Київському

В УПЦ-КП запевняють, що провокувати міжконфесійний конфлікт не хочуть. Мовляв, ворожнеча потрібна насамперед УПЦ МП, аби звертатися за підтримкою та захистом до Росії. Київський патріархат натомість цікавить мир і співпраця, якої теперішні власники Лаври уникають. Але якщо рішення буде – святиню в УПЦ-КП прийняти готові.

Релігієзнавці нагадують, що територія монастиря належить державі. Тож рішення прийматимуть Верховна Рада або Кабмін. Але збір підписів справді назрів. Бо активна частина суспільства обурена присутністю в Україні церкви, що, прикриваючись православною атрибутикою, насправді сповідує ідеологію держави-агресора.

У міністерстві культури кажуть, що міжконфесійних суперечок не схвалюють. Але якщо українці масово підписуватимуться за передачу Лаври Київському патріархату – візьмуть це до уваги.

Раніше журналісти з'ясували, хто видає "ліцензії" на милостиню жебракам під Києво-Печерською лаврою. Усім в Києво-Печерській лаврі вже 20 років заправляє перевірена людина патріарха Кирила. Спокій цієї людини охороняє приватна армія "козаків". Лаврські козаки також здійснюють контроль за потоками милостині на паперті святині, аби в такий прибутковий, але непомітний податковій церковний бізнес зайві люди не пхали носа.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Повʼязані теми:

Наступна публікація