Випускникам столичних ПТУ обіцяють роботу

Випускникам столичних ПТУ обіцяють роботу

Учні столичних професійно-технічних навчальних закладів після закінчення не матимуть проблем з працевлаштуванням.

Завдяки впровадженню в Києві нових стандартів при формуванні обсягів державного замовлення в ПТУ, проблем з пошуком роботи у випускників практично немає, повідомила заступник директора Департаменту освіти і науки Вікторія Челомбітько.

"На виконання завдань президента Януковича, програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" в столиці введена система формування державного замовлення в ПТУ, що дає гарантії працевлаштування випускників. Ці обсяги формуються виключно на підставі двосторонніх угод між навчальними закладами і підприємствами, організаціями та установами. Причому в угодах роботодавці відзначають потребу в конкретних працівників, а місто, у свою чергу, визначає, який внесок замовники повинні внести в підготовку учня. Тому роботодавець зацікавлений, щоб ПТУ підготували як можна більш кваліфікованого працівника. І звичайно, зацікавлені взяти його на роботу після навчання", - зазначила Вікторія Челомбітько.

За її словами, постійні тристоронні контакти між профільними департаментами КМДА, ПТУ і роботодавцями дають позитивний результат. Так, з 5475 випускників 2012 року, які навчалися за кошти державного бюджету, по професії працевлаштовано 4539 учнів (83%), продовжили навчання у вищих навчальних закладах - 782 учня (14,2%), призвані до лав Збройних сил України - 35 осіб (0,6%), так що загальне число працевлаштованих складає 5356 людина (97,8%).

Нагадаємо, на сьогодні в столичних професійно-технічних навчальних закладах кваліфікованих робітників навчають 168 професіями, 65% з яких інтегровані та технологічно складні.

У 2012-2013 навчальному році між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами-замовниками кадрів укладено 1651 двосторонній договір на підготовку робітничих кадрів, що охоплюють 100% контингенту учнів, які вивчають конкретні робітничі професії. У Києві спільно з компанією "Хенкель - Баутехнік Україна" створено навчально-практичний центр галузевого спрямування з впровадження інноваційних технологій.

Наступна публікація