Зараз триває суд на винуватцями НП, однак реальної безпеки дітям додалося небагато.
У середу, 23 жовтня, в Києві відбулося перше судове засідання у справі про отруєння 42-х дітей. Вихованців дитсадочку госпіталізували до інфекційних відділень міських лікарень у червні через сальмонелу, котра стала наслідком недбалості на кухні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Колишні завідувачка, медсестра і кухар визнали себе винними, але винуватять і старі дека з плитами.
Сам садок працює досі. У ньому замінили персонал, але ремонт харчоблоку лише обіцяють зробити. Саме на кухні у червні приготували макаронну запіканку із сальмонелою. Їжу спекли в духовці без термометра, на старезному обладнанні. В якому обід із вірусами ще й залишився напівсирим.
Посуд і меблі досі не замінені. Держава дала гроші лише на одну холодильну шафу і два столи. Решті обладнання – по 50 років.
Нова завідувачка садка вже відмовилася від постачальника і сподівається, що за її керівництва такого не станеться.
"Як ми вважаємо, винні бази, які постачають нам продукти", - каже вона.
На суді винними визнали себе всі екс-працівниці. І вибачилися перед батьками. Але 22 родини подали цивільні позови до них. Прагнуть фінансового відшкодування, адже діти досі хворіють. У багатьох – проблеми з печінкою. Хотіли піти в інший садок, але на дітях тепер – вірусне тавро.
"Дитину ж сіяти потрібно рік. Дитина ж залишилася носієм", - пояснює потерпіла Ганна Махамад.
Від початку обвинуваченим загрожувало ще й 3-річне позбавлення волі. Але прокуратура зменшила покарання. Просять суд призначити їм штраф у 200 неоподатковуваних мінімумів і заборонити працювати за фахом упродовж 3-х років.
Чи задовольнити вимоги батьків і прокуратури – суд має вирішити в найближчий понеділок.
Раніше повідомлялося, що у Києві понад чотири десятки малюків опинилися у лікарні через сальмонельоз у дитсадку.
Кореспондент ТСН Марина Макущенко