Великий потоп у Києві загрожує Подолу, Оболоні та Троєщині

Великий потоп у Києві загрожує Подолу, Оболоні та Троєщині

Чиновники запевнили, що не дадуть Києву потонути

Столиці доведеться тонути, якщо сніг розтане за кілька днів.

Через снігопади Київ може накрити висока вода, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Зокрема, підмочити репутацію вона може низинним районам: Подолу, Познякам, Осокоркам, Оболоні та Троєщині.

У зоні небезпеки опинилися як прості хатини звичайних українців, так і сотні елітних котеджів, що розташовані на самому березі Дніпра.

Водночас чиновники в агенції водних ресурсів заспокоюють, мовляв, ситуацію контролюють та мають запас у 7 млрд кубів. Та й причин для паніки сьогодні немає.

"Станом на сьогодні рівні на всіх річках стабілізувалися. Підйому немає. А також спостерігається деякий спад", - каже заступник голови Держагентства водних ресурсів Олексій Чунаров.

А всі роботи з підготовки до повені розпочали завчасно, твердить голова КМДА. "З очищення зливних каналізацій, з очищення русел річок, в тому числі, які підземні, щоб пропустити цей паводок", - перерахував Олександр Попов.

Проте зізнаються, що до найгіршого теж готуються. Тонути доведеться, якщо сніг розтане за кілька днів. Тому сподіваються на хорошу погоду. А в штабі з ліквідації стихії – ще й на вдалий прогноз синоптиків.

Вже відомо, що на початку квітня температура зростатиме повільно, відповідають синоптики. А от які сюрпризи готуватиме сніг, ще з'ясовують.

"Буде проведена снігозйомка так звана. Вимірювання вологості у снігові, щоб розуміти, скільки у ньому води. І вже після цього будуть подавати уточнені дані", - пояснив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Хоча в деяких областях, визнають чиновники, дрібних підтоплень все ж не уникнути. Під удар потраплять Волинська та Житомирська область. Велику увагу також варто буде приділяти басейну Дністра – це Львівщина і Чернівецька область.

По цих місцях уже у п'ятницю проводитимуть виїзну нараду на Волині, щоб відпрацювати алгоритм боротьби зі стихією.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

Через снігопади столицю може накрити висока вода

Через снігопади столицю може накрити висока вода

Повʼязані теми:

Наступна публікація