В Україні новорічні красуні відправляються на смітник замість переробки

В Україні новорічні красуні відправляються на смітник замість переробки

Новорічних красунь після свят чекає лише смітник

Із мільйона куплених цього року українцями хвойних красунь, максимум 5 відсотків піде на переробку.

Вітчизняні смітники вже традиційно після Нового року та Різдва потопають у новорічних деревах, - йдеться у сюжеті ТСН.

Киянам хоч і шкода прощатися з новорічними красунями, проте із символом свята розлучаються на смітнику. Потім ялинки і сосни спалять двірники. Перероблять лише дещицю лісових дерев — із власної ініціативи і технічних можливостей того чи іншого комунального підприємства.

Керівник служби КП "Київзеленбуд" Володимир Левченко каже, що потрібно, щоб переробка була прийнята як ініціатива на загальнодержавному рівні. Щоб люди не виносили ялинки на смітник, а в певне місце зносили, а комунальники їх там переробляли.

Проте ні спеціальних програм, ані законів, які б передбачали переробку ось таких дерев в Україні не має. Щороку профільні міністерства лише обіцяють узяти на озброєння, приміром досвід Європи чи США, де знищення хвойного добра прирівнюється навіть до злочину.

Приміром, у Берліні комунальники забирають ялинки з вулиць щороку. Жителі столиці мають два тижні часу, щоби винести або викинути з вікна дерево. Зібрані деревця подрібнюють, а далі новорічними красунями європейці обігрівають оселі, заощаджуючи, приміром, тільки в Німеччині, до півтори тонни вугілля на рік. Стружкою підживлюють ґрунти і навіть годують тварин. Для українських двірників розповідь про таку практику поки більше скидається на фантастику, аніж на реальність. 

Після свят смітники потопають у новорічних деревах

Після свят смітники потопають у новорічних деревах

Повʼязані теми:

Наступна публікація