В столичній ДАІ розповіли, чому розгорнули війну з автокав'ярнями

В столичній ДАІ розповіли, чому розгорнули війну з автокав'ярнями

Міліція назвала головні претензії до автокав'ярень / Фото: ЛігаБізнесІнформ

Міліціонери повідомили, скільки законів порушують кав'ярні на колесах.

З початку нинішнього року співробітники столичної Державтоінспекції склали близько 150 протоколів про адміністративні правопорушення відносно водіїв транспортних засобів, з яких здійснювався продаж гарячих напоїв, і продавців таких машин. Крім того, на сімох водіїв такі протоколи було складено повторно.

Як повідомляє прес-служба столичної ДАІ, про це заявив заступник начальника управління ДАІ Києва Ігор Опанасенко.

У ДАІ розповіли, що в багатьох випадках водії "автокафе" заїжджають на тротуар, залишають торгувати продавця, а самі покидають місце торгівлі, щоб на них за пересування тротуаром не склали адміністративний протокол.

"Таким чином, інспектору, щоб скласти документ доводиться чекати, поки з'явиться водій. Але нагадуємо, що відповідно до законодавства інспектор може скласти адміністративний протокол на продавця, який здійснює торгівлю без погодження з органами ДАІ", - підкреслив Опанасенко.

Також Управління ДАІ направило на завод, що випускає автомобілі ЗАЗ, на які найчастіше ставлять кавоварки, запит щодо законності переобладнання машин для такої торгівлі.

"В результаті було отримано відповідь, що зміни в конструкції і встановлення додаткового обладнання можуть призвести до зміни повної маси автомобіля з відповідними негативними наслідками. А це суттєве відхилення від норм і стандартів. Тому такі авто повинні вважатися переобладнаними, що вимагає узгодження з ДП Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут.

Аналогічні листи також направлялися офіційним дилерам автомобілів Peugeot та Ford, на базі яких теж часто встановлюються мобільні кав'ярні. Дилери, у свою чергу, поінформували, що установка додаткового обладнання не передбачена заводом-виробником", - підкреслили у відомстві.

У ДАІ зазначили, що експлуатація незареєстрованого в МРЕВ ДАІ переобладнаного автомобіля є порушенням.

Нагадаємо, у Київській міськдержадміністрації заявили, що мають намір врегулювати роботу автокав'ярень. "Ці автомобілі - дуже серйозне питання, ми зараз розглядаємо рішення сесії, яке б врегулювало їхню діяльність", - повідомив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. Чиновник підкреслив, що зараз більшість таких кав'ярень працює на газу, що в Україні заборонено.

В кінці минулого тижня, незабаром після заяви столичних чиновників про небезпечність автокав'ярень, на Подолі сталася пожежа на одній з таких машин. Вогонь повністю знищив авто разом з обладнанням, ніхто не постраждав.

В столичній ДАІ взялися за автокав'ярні

В столичній ДАІ взялися за автокав'ярні

Повʼязані теми:

Наступна публікація