В Раді не захотіли, щоб Києвом керувала одна людина

В Раді не захотіли, щоб Києвом керувала одна людина

Рада не захотіла об’єднувати посади мера києва і голови КМДА / Фото: ЛігаБізнесІнформ

Рада не підтримала жоден законопроект щодо об'єднання посад голови КМДА та керівника Київради

Верховна Рада не підтримала жоден законопроект щодо об'єднання посад голови столичної міської держадміністрації та керівника Київради.

За законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України — місто-герой Київ" (щодо об'єднання посад голови КМДА та голови Київської міської ради), внесений народними депутатами з фракції УДАР проголосували лише 168 з 400 народних депутатів, зареєстрованих у залі, пише УНІАН.

Не голосували фракції Партії регіонів та КПУ. Даним законопроектом передбачалося, що президент України призначає мера Києва головою КМДА.

За інший законопроект, щодо призначення на посаду голови КМДА виключно особи, обраним Київським міським головою, проголосували лише 167 із 402 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. 

Документом також передбачалося виключити норму, що виконавчим органом Київської міської ради є КМДА, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади в місті.

Також ВР не підтримала законопроект щодо відновлення цілісної системи місцевого самоврядування в місті Києві. За даний проект проголосували 168 нардепів.

Крім того, ВР відхилила законопроект щодо порядку утворення районних рад. Документ підтримали лише 164 із 398 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Даним законопроектом передбачалося утворити районні ради за рішенням територіальної громади Києва, прийнятим шляхом проведення місцевого референдуму.

Нагадаємо, Конституційний суд України дозволив провести вибори у Києві в 2015 році.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація