В Києві на місці пам'ятника Леніну з'явиться розмарин

В Києві на місці пам'ятника Леніну з'явиться розмарин

Фото: pixabay.com

Згодом рослини роздадуть всім охочим.

Від 3 до 17 травня порожній п'єдестал, на якому колись стояв пам'ятник Леніну, покриють живим розмарином.

Про це повідомляє BBC Russian.

Повідомляється, що гроші на проект, узгоджений зі столичною владою, виділив громадський фонд "Ізоляція".

Мексиканська художниця пропонує звернутися до цілющих сил природи і "нейтралізувати ідеологічну напруженість навколо постаменту".

За задумом автора проекту, саме розмарин повинен зняти цю напруженість.

"Мені здається, це символічно, що за результатами народного голосування було обрано проект, який акцентував ідею очищення за допомогою природи складного у багатьох відношеннях місця, де за часів Другої світової війни стояла шибениця, а пізніше - пам'ятник Леніну. Цей вибір також свідчить і про те, що киянам не вистачає зелених зон в центрі міста", - зазначила куратор проекту "Суспільна угода 2017" Катерина Філюк.

Нагадаємо, у Харкові на місці Леніна може з'явитися новий скандальний пам'ятник. Харківські активісти обурилися проектом пам'ятника, який міська влада планує встановити на площі Свободи. Проти несподіваного архітектурного рішення вже подали судовий позов. Дослідник історії архітектури Андрій Парамонов доводить, що пам'ятників у єдиному архітектурному ансамблі майдану 1930-х років не було передбачено взагалі, але в 1963 р. на ній з'явився монумент Леніну.

Після Революції Гідності його знесли, і площа повернула свій історичний вигляд. Однак раділи містяни з цього приводу недовго – тепер на місці вождя більшовиків може з'явитися композиція зі стелою та янголом. Умови конкурсу та його переможець обурюють чималу кількість харків'ян. 

У Чопі поваленого Леніна продали з аукціону за 253 тисячі гривень

У Чопі поваленого Леніна продали з аукціону за 253 тисячі гривень

Повʼязані теми:

Наступна публікація