В історичному центрі Києва навмисно спалюють будинки, розчищаючи місце для елітних новобудов

В історичному центрі Києва навмисно спалюють будинки, розчищаючи місце для елітних новобудов

Нахабні забудовники розчищають місце для елітних новобудов

У забудовників давно є готові проекти торгівельно-розважальних комплексів, що мають вирости на місці "Жовтня".

Мешканці старих будинків у центрі Києва вже давно опинилися під прицілом паліїв. Для них навіть легендарний "Жовтень" - це не кінотеатр, а лише ласий шматок землі у центральному районі столиці. І на нього вже давно поклали око забудовники. Виселити кінотеатр намагалися майже 7 років, а коли не вдалося - кінопалац підпалили, йдеться у програмі "Гроші".

Замовників провокації навряд чи знайдуть, адже, за офіційною версією, підпалили кінотеатр студенти, які, мовляв, були проти показу фільму про людей нетрадиційної орієнтації.

Тепер це згарище в елітному районі столиці, поруч із метро і зручною авторозв'язкою - просто знахідка для інвесторів. Експерти переконані: у забудовників давно є готові проекти торгівельно-розважальних комплексів, що мають вирости на місці "Жовтня".

Найсумніше, що підпал "Жовтня" нікого не здивував. Кияни чекали його з того моменту, як стало очевидно, що легендарний кінотеатр забудовникам не здався. Крім того, будівельні палії вже давно вільно орудують в історичному центрі Києва, розповів громадський активіст Олександр.

Кому вигідна пожежа в кінотеатрі «Жовтень»

Кому вигідна пожежа в кінотеатрі «Жовтень»

"Історичний, старий будинок, руйнується вогнем. Потім хтось починає вкладати в нього гроші для того, щоб реставрувати чи не реставрувати. Потім цей будинок стає власністю цього "благодійника", він його руйнує, а потім будує на його місці щось інше", - розповів Олександр.

Тим часом нахабність столичних забудовників можна побачити у самісінькому центрі Києва: на підпаленому під час Революції гідності Будинку профспілок тепер, не криючись, просто на очах у чиновників і киян, будують пентхаус. І це при тому, що план реконструкції Будинку профспілок обіцяють лише у 2015 році, а жодних дозволів на будівництво у комунальному палаці мерія не давала.

Ще одна жертва підпалу - будинок на вулиці Софіївській. Він розташований за 200 метрів від Майдану Незалежності і є ідеальним місцем для будівництва. Згідно з експертизою МНС, пожежа в будинку сталася через недопалок, але дивно те, що займання сталося одночасно у двох місцях.

Громадський активіст переконує: ремонтувати такий будинок складно, адже інвестори за це не беруться, а у Київради немає грошей. Мешканці будинку переконані, що їхнє житло підпалили, адже перед пожежею їм наполегливо пропонували продати квартири за безцінь. Сьогодні ж споруда майже непридатна до життя: зруйнований дах, відсутнє опалення, повністю згоріла проводка.

На сусідній вулиці розташована пам'ятка архітектури - Садиба Мурашка, яку теж не оминула дивна пожежа. Олександр, який мешкає по сусідству і був свідком одразу кількох пожеж у відомій історичній пам'ятці, запевняє, що йому вдалося відвоювати старовинні будинки у шахраїв. Але тепер вони нікому не потрібні, а інвестори побоюються зносити їх через скандал.

Список підпалів у центрі міста можна продовжувати до безкінечності: будинок за Цирком на Златоустівській, 12; будинок на Ярославовому валу, 15; садиба Сікорських; історичний будинок біля готелю Hyatt.

Інвесторів не зупиняють ані мешканці, ані статус пам'ятки архітектури. Вони шукають будь-які способи для того, щоб отримати жадану землю. Коли пожежі стає замало, шахраї беруться й просто до нахабної руйнації. Так, будь-якому безхатченку пропонують гроші в обмін на послугу: сісти п'яним за трактор і зруйнувати будинок. Порушник отримує умовний термін, а фірма-забудовник - виконання бажань.

Експерти запевняють: аби вберегти будинки від пожеж, варто позбавити інвесторів права на приватизацію.

"Інвестор - це структура, яка буде отримувати об'єкт у власність. Не можна інвестувати гроші в об'єкт, який тобі не належить. Більше того, є законодавчі норми, які дозволяють інвестору після частини інвестицій брати собі об'єкт у власність", - пояснив депутат Олександр Бригинець.

Наразі саме це або арешт справжнього замовника пожежі у "Жовтні" може поставити крапку в серії підпалів у Києві.

Нагадаємо, що у Києві масово зводять будинки без дозволів і продають містянам повітря замість квартир.

Повʼязані теми:

Наступна публікація