В Гостиному дворі заявили про рейдерське захоплення

В Гостиному дворі заявили про рейдерське захоплення

Захисники Гостиного заявили про рейдерське захоплення / Фото: КМДА

Про це співробітники будівлі пишуть у соцмережах.

Сьогодні, 17 грудня, в групі "Врятуємо Гостинний двір" у соціальній мережі Facebook з'явилося повідомлення про рейдерське захоплення київської будівлі.

"ТЕРМІНОВО!!! Прийшов Дмитро Ярич з бригадою робітників, збираються все заварювати виганяють людей. Загрожують термінами. Міліції на місці поки немає. Прохання, хто може - підійдіть, потрібна підтримка!" - написали в групі.

Крім цього, очевидці пишуть, що зараз відбувається заварювання єдиних відкритих воріт:

"Всі, хто хоче, щоб Гостинний залишився в живих, туди! Допомога потрібна", - пишуть захисники.

Нагадаємо, що на початку серпня президент України Віктор Янукович підписав закон, який передбачає виключення Гостиного двору на Контрактовій площі Києва з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Про це повідомляє прес-служба Глави держави. 

Раніше Кабінет міністрів згідно з постановою за № 1380 від 15 серпня 2011 року виключив будівлю Гостиного двору зі списку пам'яток архітектури, що перебувають під охороною держави.

Пізніше розпочалася реконструкція споруди та пов'язаний із цим конфлікт. Гостиний двір узяли під власну охорону активісти громадських організацій, що вимагають збереження історичних пам'яток Києва.

Водночас голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов пообіцяв, що призначення Гостиного двору після ремонту не зміниться, а роботи ніяк не пов'язані зі зміною власника споруди.

Поправку щодо Гостиного двору свого час вніс до закону народний депутат від НУ-НС Олександр Клименко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація