УПЦ хоче перенести День Києва на два місяці

УПЦ хоче перенести День Києва на два місяці

День Києва пропонують відзначати 28 липня / Фото: worldsoccer.com

Свято пропонують посунути на День Хрещення Русі.

Керівник прес-служби Української православної церкви Василь Анісімов пропонує перенести святкування Дня міста Києва з останніх вихідних травня на 28 липня, коли відзначається День Хрещення Русі, передає УНІАН.

Про це він повідомив, коментуючи указ Президента України про святкування 1025-річчя Хрещення Русі на державному рівні.

"День міста Києва треба приурочити не до травневого цвітіння каштанів, а до Дня Хрещення Русі. Для Києва День Хрещення став головною подією в його півторатисячолітній історії", - упевнений Анісімов.

За його словами, необхідно відновлювати православні святині, відроджувати Київ як центр православного паломництва, яким він був раніше.

"Є багато красивих міст, але Київ неповторний завдяки своїй історії і цю неповторність треба зробити доступною. Для цього потрібна державна програма", - вважає В.Анісімов.

Він зазначив, що цього року урочистості з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі відрізнятимуться масштабністю.

"День Хрещення Русі - це день народження Російської православної церкви. Сьогодні це свято державне, міжнародне, загальноцерковне. Святкування пройдуть на всіх континентах, у 70 країнах - там, де є парафії та єпархії народженої в Києві Російської православної церкви. Центром торжеств, звичайно, буде Київ", - зазначив Анісімов.

Повʼязані теми:

Наступна публікація