Українці щодня наражаються на небезпеку у переповненому метро

Українці щодня наражаються на небезпеку у переповненому метро

Будь-яке ЧП у столичному метро може спровокувати паніку / Фото: УНІАН

Після пожежі у московському метро українці кинулися перевіряти власну підземку.  

Пожежа у метро в Москві нажахала українців – у Києві вже готуються до перевірки на аварійність і придатність усіх тунельних кабельних мереж.

Хоча і без цього працівники столичної підземки не приховують - деякі станції настільки застарілі, що навіть найменша надзвичайна ситуація, яка здатна спровокувати паніку - може перерости у велике лихо, йдеться у сюжеті "ТСН. 19.30".

Минулого року у київському метро виникла пожежа на станції Осокорки через закорочення електродротів. Щоправда не в тунелі, а прямісінько на пероні. ЧП спровокувало паніку та на кілька годин паралізувало підземку. І навіть через рік, у київському метрополітені не відкидають повторення сценарію.

Попри постійні навчання чіткі інструкції у разі виникнення надзвичайної ситуації, головний ворог київської підземки - застарілість і недостатня пропускна спроможність пасажирів. Приміром будуючи в шістдесятих роках станцію Вокзальна, про півмільйона пасажирів на день тоді навряд чи здогадувалися.

"Те технологічне обладнання, яке вже відпрацювало, починаючи з 60-тих років - воно поступово замінюється, але настільки, наскільки на це вистачає коштів", - розповів заступник керівника служби воєнізованої охорони метро Петро Челован.

Найвелелюднішими, а відтак - і найнебезпечнішими в Києві є щонайменше 5 центральних станцій. На кшталт Хрещатика чи Майдану Незалежності, на яких у разі екстреної евакуації тисняв не уникнути. Хоча до зони ризику, враховуючи несподівані сюрпризи, можна зарахувати ледь не всі станції. Не так давно земля провалилася поблизу метро Оболонь. А торік кияни рятувалися від величезного потопу на Вирлиці.

Попри пережите і свіжі новини з Москви - більшість українців, спускаючись у підземку, хоч і побоюються за власне життя, однак сідають і їдуть - адже альтернативи немає.

"Ми перевіримо усі об'єкти для того, щоб в разі необхідності розробити додаткові заходи, щоб не допустити таких випадків", - пообіцяв Петро Челован.

У метрополітені також додають - у разі виникнення будь-чого надзвичайного, не забувати про найелементарніші правила: чітко дотримуватися команд працівників метро і не панікувати.

Як повідомлялося раніше, 5 червня у московському метро на перегоні між станціями "Мисливський ряд" і "Бібліотека імені Леніна" загорівся кабель високої напруги

Київське метро готується до надзвичайних ситуацій

Київське метро готується до надзвичайних ситуацій

Повʼязані теми:

Наступна публікація