У Святвечір собори Києва заполонили віряни, а діти з нетерпінням чекали колядок

У Михайлівський собор, який раніше прихистив студентів, прийшли навіть світські люди, щоб висловити свою громадянську позицію.

На Святвечір у Києві віряни продовжують сходитися до Успенського собору Києво-Печерської лаври, де триває служба, хоча там вже годину як нема де яблуку впасти, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Служба почалася, коли на небі з'явилася зірка, яка знаменує народження сина Божого Ісуса Христа. На жаль, через погоду саму зірку не видно.

Служба в Успенському соборі виглядає казково, особливо завдяки співу церковного хору та чудовій акустиці.

Різдво для українців є традиційно родинним святом, тож на службу люди приходили цілими родинами, молилися та поверталися додому на кутю. Зазначимо, що 6 січня закінчився один із найбільших постів християн.

Примітно також, що цьогоріч до церков приходили не тільки віряни, а й світські люди, для яких прийти було громадянською позицією.

У головних храмах України зустрічають Різдво Хрестове

У головних храмах України зустрічають Різдво Хрестове

Так, Михайлівський собор став для українців особливим, відколи тут знайшли прихисток студенти, яких жорстоко розігнав "Беркут" на Євромайдані у ніч проти 30 листопада. До того ж дзвони цього храму не змовкали у ніч, коли правоохоронці зробили ще одну спробу силою розігнати мітингувальників.

Службу розпочали одночасно у багатьох храмах. Чимало людей зібралося і у Володимирівському соборі. Але головні різдвяні богослужіння пройдуть вже завтра зранку.

А сьогодні після служби церковний хор виконає колядки, чого дуже чекають діти, які прийшли до храму.

Нагадаємо, що Євромайдан на Різдво залишили без світла – не працюють ліхтарі та немає освітлення в будівлях. На Євромайдані зараз перебуває близько 5 тисяч людей.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк та Ірина Павленок

Повʼязані теми:

Наступна публікація