У столиці відтворили Київську Русь часів князя Володимира

У столиці відтворили Київську Русь часів князя Володимира

Після воріт у парку розмістилося трохи осучаснене десяте століття

У неділю у Києві можна було побачити княгинь і князів.

В одному із парків поблизу Києва святкували День хрещення Русі у антуражі часів князя Володимира, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під час святкувань дорогих гостей вітали хлібом та сіллю. Після воріт у парку розмістилося трохи осучаснене десяте століття. Наприклад, богатирям для справжнього перевтілення навіть говорити заборонили. Десять гектарів відвели під давньоруський дитинець, на воротах тримали оборону, а дзвін сповіщав про небезпеку. Керівник парку себе у неділю на радощах нарік князем Володимиром.

У парку на галявині блукали коні древніх порід. Таким, кажуть, був і Буцефал Олександра Македонського.

Пізніше присутні "народжували" Русь, наприклад, на колісницях виїхали усі, хто до цього був причетний: апостол Андрій, княгині Ольга та Анна, брати Кирило та Мефодій і Володимир Великий. Костюми виблискували, однак важили менше, ніж справжні, а наостанок глядачі почули від акторів уже сучасний український гімн.

Відвідувачам парку "народження" Київської Русі сподобалося. Мовляв, так гарно історію показують, що за душу бере, проте гостям у минулі часи повертатись не закортіло.

Додамо, що під час святкування 1025-річниці хрещення Русі Філарет нагадав, що християнство почалося в Києві, а не в Москві

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова.

Київська Русь, що була при князі Володимирі

Київська Русь, що була при князі Володимирі

Повʼязані теми:

Наступна публікація