У СЕС попередили про загрозу епідемії грипу у Києві найближчими днями

У СЕС попередили про загрозу епідемії грипу у Києві найближчими днями

Кількість хворих зросла на 42% / Фото: Reuters

У столиці зареєстрували понад 27 тисяч хворих. 

Перевищення епідеміологічного порогу в Києві може статися 25-26 січня. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держсанепідслужби в Києві.

У відомстві уточнили, що протягом останніх чотирьох днів – з 18 по 22 січня зареєстровано 27 116 хворих, що на 42,6% вище за такі ж строки попереднього тижня.

15,35% від усіх хворих – діти шкільного віку.

"Без впровадження ефективних профілактичних та протиепідемічних заходів серед дорослого населення перевищення рівня епідемічного порогу можливе буде зареєстровано 25-26 січня 2016 року", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали щонайменше 60 осіб. Найбільша кількість летальних випадків спостерігається у Донецькій області. Так, у Краматорську 18 людей уже померли, ще понад 200 проходять лікування.

Ситуація особливо загострилась наприкінці минулого тижня, коли місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки. Йдеться про Київ, Київську область, Одесу, Ізмаїл, Кіровоград, Рівне, Херсон та інші.

Своєю чергою, міністерські чиновники запевняють, що ситуація щодо захворювання на грип в Україні є прогнозованою і ретельно досліджується. Зокрема, показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції наразі не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні. "У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

При цьому зростання захворювання впливає на виручку аптек, в яких українці скуповують будь-які засоби для боротьби з грипом. Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням.

У цій ситуації надприбутки отримують аптеки, в яких українці скуповують всі лікувальні засоби.  

Повʼязані теми:

Наступна публікація