У Попова пообіцяли не підвищувати вартість проїзду в метро

У Попова пообіцяли не підвищувати вартість проїзду в метро

Сьогодні місто дотує кожну поїздку на 1 гривню / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, столиця сьогодні дотує кожну поїздку в метро.

Вартість проїзду в Київському метро не підвищуватиметься, заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко. Про це повідомляє УНІАН.

За словами Крамаренка, столиця сьогодні дотує кожну поїздку в метро. Аби визначити суму, яку необхідно компенсувати підприємству, місто щороку обраховує економічно обґрунтований тариф однієї поїздки задля можливості підтримувати КП "Київський метрополітен".

"Варто розуміти різницю між поняттями "тариф" та "вартість проїзду". Тариф ми визначаємо для того, щоб мати змогу компенсувати з міського бюджету затрати підприємства на перевезення одного пасажира. Так, відповідно до розрахунків КП "Київський метрополітен", економічно обґрунтований тариф на 2013 рік становить 3-3,05 грн. Фактично, сьогодні місто дотує кожну поїздку на 1 гривню. Крім того, 84 тис. киян мають право безкоштовного проїзду в метрополітені також за рахунок міського бюджету", – пояснив заступник голови КМДА.

Читайте також: У метрополітені мріють про проїзд за 3 гривні

Розрахунковий тариф визначається комунальним підприємством відповідно до собівартості перевезень і застосовується при визначенні суми компенсації витрат із міського бюджету, зазначив Крамаренко. "Раніше ми могли точно обрахувати кількість звичайних поїздок, проте мали орієнтовний обсяг перевезень пільговиків. Після запровадження проекту "Картка киянина" ми маємо точну цифру кількості поїздок пільгових категорій і компенсуємо лише фактичні витрати. Наразі ця цифра виявилася втричі меншою, ніж вираховувалась за формулою, адже не всі пільговики користуються послугами метрополітену щодня", – додав він.

Слід зазначити, що місяць тому, голова КМДА Олександр Попов заявляв, що на сьогодні підвищення вартості проїзду в столичному метро об'єктивно назріло. Він заявив, що в лютому дасть відповідь на запитання з приводу збільшення оплати проїзду.

Повʼязані теми:

Наступна публікація