У перший день без тютюну в кафе прибирають попільнички, а в МВС радять влаштовувати кальян-клуби

У перший день без тютюну в кафе прибирають попільнички, а в МВС радять влаштовувати кальян-клуби

У кафе почали пропонувати кальяни на виніс / Фото: amurpress.ru

Деякі власники закладів вчора ще дозволяли "подиміти" в останній раз.

У більшості київських кафе вже не можнакурити, але в деяких вчора ще дозволяли подиміти - в адміністрації запевняли, що табу з понеділка, пише "Сегодня".

Із колишніх залів для курців в столичних кафе поприбирали попільнички, але на вході залишили - туди тепер доведеться вибігати любителям сигарет. У деяких кафе ще на вході висить оголошення про новий закон, в інших - в залах повісили знаки про заборону куріння.

"Без диму - відмінно! Можна дихати", - говорить клієнтка кафе, що прийшла поснідати з дитиною і чоловіком.

В одному популярному столичному барі таки можна покурити: на вході обережно пояснили, що тут не палять, але варіант є.

"Зайдіть з іншого входу, там вам пояснять, де можна покурити і сигарети, і кальян", - посміхаються офіціанти. Там цілий зал для курців плюс скляна кімнатка біля виходу.

"З понеділка сигарети заборонимо. А ось для кальянів буде окреме приміщення, не прив'язане до закладу. Тобто вони на виніс будуть - тут ви замовляєте, берете кальян і йдете в окремий зал, без їжі", - додали в барі.

Деякі заклади знайшли інший вихід - у них є літні майданчики, з поліетиленовими стінами. Але при морозі в таких "будках" не набагато тепліше, ніж на вулиці.

За словами експерта ресторанного бізнесу Ольги Насонової, щоб викрутитися, заклади можуть робити прибудови на вході за межами кафе.

"В приватних квартирах можна влаштовувати  кальян-клуби. Адже якщо місце за документами не є баром, тоді можна". У МВС кажуть, що перевірок поки не робили, але, звичайно, вони плануються. Будемо виконувати закон", - сказав начальник прес-служби МВС Києва Ігор Михалко.

Набуття чинності антитютюнового закону стало сюрпризом для багатьох відвідувачів нічних закладів столиці.

"Ще в 23:55 я спокійно курив в покерному клубі, а через п'ять хвилин всі урни зникли", - розповів киянин Андрій.

За словами Андрія, народ в клубі реагував по-різному: одні обурювалися, інші - жартома кричали:"Дайте хоч останню викурити!"

Нагадаємо, що вчора, 16 грудня, набув чинності новий закон, який посилює правила куріння у громадських місцях.

Повʼязані теми:

Наступна публікація