У недобросовісних київських забудовників будуть відбирати ділянки

Дата публікації
Перегляди
1528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У недобросовісних київських забудовників будуть відбирати ділянки

КМДА хоче вплинути на недобросовісних забудовників

Забудовників, які збирають з громадян гроші, але нічого не будують, покарають.

Сьогодні київська влада спрямовує всі зусилля на те, щоб розморозити будівництво житлових будинків, яке було припинено комерційними організаціями у зв'язку з економічними труднощами. Однак, на жаль, впливати в повному обсязі на ці процеси міська влада не може. Так що для вирішення проблеми довгобудів необхідно внести зміни в чинне законодавство.

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло Кучук.

"Сьогодні в Києві близько 50 житлових об'єктів незавершеного будівництва. А це означає, що тисячі киян не можуть заселитися в квартири, за які вони заплатили гроші. І міська влада практично позбавлена можливості впливати на ситуацію. Закон про інвестиційну діяльність забороняє органам місцевої влади втручатися в інвестиційну діяльність приватних компаній. У тому числі й у діяльність тих забудовників, які збирають з громадян гроші, але нічого не будують. Міська влада навіть не може відібрати ділянку у таких забудовників. Для цього потрібна згода самого забудовника, дана в присутності нотаріуса. У такій ситуації страждають інтереси громадян, які профінансували будівництво квартири, але не можуть її отримати", - говорить Михайло Кучук.

За дорученням голови Київської міської держадміністрації Олександра Попова в Департаменті будівництва та житлового забезпечення підготовлені пропозиції щодо змін у законодавство, які дозволять захистити інтереси киян і скоротять кількість недобудов у місті. Зокрема, законопроект "Про вдосконалення держрегулювання у сфері житлового будівництва" передбачає право органів місцевого самоврядування в односторонньому порядку вилучати земельні ділянки у неспроможних забудовників і призначати нового забудовника, який візьме на себе зобов'язання щодо добудови об'єкта.

Крім того, КМДА вимагає внести зміни в закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": прописати процедуру банкрутства організацій забудовників з урахуванням обов'язкового завершення розпочатого будівництва, повідомив Кучук.

У київській мерії наголошують, що законодавчі ініціативи, підготовлені за дорученням голови КМДА Олександра Попова, спрямовані на реалізацію завдань президента щодо розвитку будівельної галузі та активізації виконання програм будівництва доступного житла.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1528
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація