Забудовників, які збирають з громадян гроші, але нічого не будують, покарають.
Сьогодні київська влада спрямовує всі зусилля на те, щоб розморозити будівництво житлових будинків, яке було припинено комерційними організаціями у зв'язку з економічними труднощами. Однак, на жаль, впливати в повному обсязі на ці процеси міська влада не може. Так що для вирішення проблеми довгобудів необхідно внести зміни в чинне законодавство.
Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло Кучук.
"Сьогодні в Києві близько 50 житлових об'єктів незавершеного будівництва. А це означає, що тисячі киян не можуть заселитися в квартири, за які вони заплатили гроші. І міська влада практично позбавлена можливості впливати на ситуацію. Закон про інвестиційну діяльність забороняє органам місцевої влади втручатися в інвестиційну діяльність приватних компаній. У тому числі й у діяльність тих забудовників, які збирають з громадян гроші, але нічого не будують. Міська влада навіть не може відібрати ділянку у таких забудовників. Для цього потрібна згода самого забудовника, дана в присутності нотаріуса. У такій ситуації страждають інтереси громадян, які профінансували будівництво квартири, але не можуть її отримати", - говорить Михайло Кучук.
За дорученням голови Київської міської держадміністрації Олександра Попова в Департаменті будівництва та житлового забезпечення підготовлені пропозиції щодо змін у законодавство, які дозволять захистити інтереси киян і скоротять кількість недобудов у місті. Зокрема, законопроект "Про вдосконалення держрегулювання у сфері житлового будівництва" передбачає право органів місцевого самоврядування в односторонньому порядку вилучати земельні ділянки у неспроможних забудовників і призначати нового забудовника, який візьме на себе зобов'язання щодо добудови об'єкта.
Крім того, КМДА вимагає внести зміни в закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": прописати процедуру банкрутства організацій забудовників з урахуванням обов'язкового завершення розпочатого будівництва, повідомив Кучук.
У київській мерії наголошують, що законодавчі ініціативи, підготовлені за дорученням голови КМДА Олександра Попова, спрямовані на реалізацію завдань президента щодо розвитку будівельної галузі та активізації виконання програм будівництва доступного житла.