У Мінекології звинуватили в появі моторошних плям на Дніпрі перепади температури

У Мінекології звинуватили в появі моторошних плям на Дніпрі перепади температури

Температура може бути причиною появи плям - міністерство / Фото: dnews.donetsk.ua

Річка стала жовтою через надлишок заліза.

Поява жовтих плям на Дніпрі в Києві пояснюється високим вмістом заліза у воді, про що свідчить аналіз, проведений фахівцями. Про це повідомляє прес-службаМіністерства екології та природних ресурсів.

"Як показали результати спостережень, вміст заліза перевищує нормативи в 2 рази, що підтверджує той факт, що причиною походження жовтого кольору води є природний чинник", - повідомили в міністерстві.

Читайте: "Київводоканал" запевняє, що жовті плями на Дніпрі не зашкодять річці і людям

Наголошується, що найбільш помітні зміни в гідрохімічному стані води водосховищ каскаду і основних водотоків басейну відбуваються в Київському водосховищі.

"Води річок Прип'яті, Вужа і Ясна, які, протікаючи заболоченими територіям, насичуються залізом і марганцем і роблять основний вплив на динаміку змін вмісту заліза у воді зазначених річок, а також Київського та Канівського водосховищ", - заявили в міністерстві.

У зимовий період 2012-2013 року, внаслідок тривалих морозів на річках і водоймах басейну Дніпра сформувався льодостав. Протягом останнього місяця за рахунок відлиги збільшився приплив в Київське водосховище з верхнього Дніпра та Прип'яті. Після відлиги спостерігалося зниження температури повітря, що призвело до падіння рівнів води і зниження окислювальних процесів.

Тому саме перепад температури може бути причиною появи жовто-коричневого кольору води в Київському і Канівському водосховищах, вважають в Мінекології.

Офіційні висновки будуть представлені 25 березня після докладного вивчення всіх зразків. Ситуацію взяв під контроль міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Нагадаємо, 23 березня жителі Києва побачили на лівому березі Дніпра жовті плями, які затягнули майже всю поверхню води вздовж берега річки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація