До нового спецпідрозділу МВС Києва рвуться офіціанти і колишні контрактники

До нового спецпідрозділу МВС Києва рвуться офіціанти і колишні контрактники

У складі міліції Києва з'явиться новий спецпідрозділ / Фото: ТСН.ua

Охочі потрапити до нового спецпідрозділу кажуть - головну роль у їхньому рішенні зіграли події на Майдані.

У складі міліції Києва вже за місяць може з'явитись новий спецпідрозділ, йдеться у сюжеті випуску ТСН.19:30.

Ці правоохоронці патрулюватимуть вулиці столиці озброєні та в новій формі. На службу беруть усіх охочих, навіть тих, хто не служив в армії і ніколи не був пов'язаний із міліційною справою.

Зарплатня спецпризначенців, що немаловажливо, буде від чотирьох тисяч гривень.

У МВС кажуть - потреба в кадрах як ніколи велика, а всього, чого треба, новобранців навчать.

Вже з'явились і перші охочі. Наприклад, 25-річний Євген. Понад чотири з них він пропрацював офіціантом в одному з київських ресторанів. А днями хлопцю подзвонили з міліції і повідомили: він - пройшов відбір.

Батальйон патрульної служби особливого призначення - це його нова робота. Євген подав документи одним із перших.

"Найбільшу роль зіграв Майдан. Бо побачив, як реагує міліція, і скільки людей загинули на Майдані, просто точка кипіння вже дійшла до цього, хочеться змінити щось", - пояснює хлопець.

За тиждень служити в новому батальйоні зажадали півтори сотні людей. 27 із них уже прийняті. Решту - перевіряють.

Головна вимога - відсутність проблем із законом. Освіта та фах значення не мають. Хоча серед охочих є люди і з досвідом. Так, киянин Антон до 2012-го служив у внутрішніх військах за контрактом. Повернувся, бо болить.

"Зараз прийшов час захищати Вітчизну. Ось це в принципі те, що і привело - бажання служити и захищати Батьківщину", - каже Антон.

А заступник командира афганської сотні Майдану Антон Примошко вже втретє привіз до Києва добровольців з області. Сам послужив би, але за віком не підходить - після 45-ти до батальйону не приймають.

Загалом до нового підрозділу наберуть чотири сотні чоловіків. Тонкощів роботи навчатимуть на спеціальних полігонах. На кшталт тих, на яких готуються новобранці Національної гвардії України. Остаточні функції та завдання спецбатальйону ще доробляють. Відомо лише, що головною буде охорона громадського порядку.

У МВС розповіли також, що нові спецпризначенці будуть входити до гарнізону київської міліції, для них вже розробляється спеціальна форма, вже визначено, що її колір буде чорним.

Новобранці ще не знають, чи залишаться на службі, коли ситуація і в столиці, і в країні стабілізуються. Однак нині хлопців об'єднує бажання захистити українців. Запрацює батальйон у травні.

Нагадаємо, раніше у ГУ МВС Києва повідомили, що новий спецпідрозділ створено через інспіровані ззовні сепаратистських терористичних атак, створення бандитських формувань, що фінансуються з-за меж країни, загрози внутрішнього порядку і законності.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація