У лісах під Києвом посилили патрулі проти ялинкових браконьєрів

У лісах під Києвом посилили патрулі проти ялинкових браконьєрів

Фото: Getty Images

Штраф за зрубане дерево може сягнути кількох тисяч гривень.

Лісники Київщини заходилися боротися проти ялинкових браконьєрів. Бригади щодня виходять у рейди на сотні кілометрів, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Ціни в 150-800 гривень за ялинку відлякують частину покупців, які їдуть до лісу за безкоштовними. Тому патрулі охоронців, піші та машинах, чергують практично цілодобово. За зрубану ялинку порушникам доведеться заплатити не лише адміністративний штраф, а й відшкодувати вартість дерева лісництву. "За день кілометрів десять находжуємо – це легко. Поки ходимо, не мерзнемо, а коло багаття гріємося. Попереджуємо. Повинні ж розуміти, що це незаконно, що за це буде штраф. Складаємо протокол, поліцію викликаємо", - розповів представник одного з патрулів Олександр Перепелиця.

Лісники Київщини влаштували полювання на ялинкових браконьєрів

Лісники Київщини влаштували полювання на ялинкових браконьєрів

Разом із тим охоронці лісу кажуть, що українці стають сумліннішими і частіше йдуть на ринок, ніж до лісу. Але патрулі все одно не зайві, адже з наближенням Нового року шансів натрапити на браконьєра стає більше. "Основна увага приділяється ось таким молоднякам. Тому що старий ліс цінності до Нового року не має ніякої, а молоді культури можна прийти, буквально за три-п'ять хвилин вершинку одрізати", - пояснює В'ячеслав Дейнюк. В обласній поліції звітують, що браконьєрів уже ловили у Вишгородському та Броварському районах. Максимальний штраф за поцуплену ялинку доходить до кількох тисяч гривень – залежно від товщини стовбура і наявності статусу заповідної зони в лісу.

Після 1 січня патрульні знизять пильність, але почнеться нова гонитва за тими, хто захоче викинути непродані чи вживані ялинки у ліс. За його засмічення теж штрафують. Натомість із новорічних дерев можна виготовляти вітаміни для тварин, а також добрива для нових дерев.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація