У КМДА запевнили, що львівське сміття не зіпсує Києву повітря

У КМДА запевнили, що львівське сміття не зіпсує Києву повітря

Фото: Фото Івана Гребенюка/ТСН

За словами заступника голови КМДА, завод "Енергія" спалюватиме лише на 15% більше сміття, ніж зазвичай.

Додаткове спалювання твердих побутових відходів зі Львова на київському заводі "Енергія" в короткі терміни не вплине на збільшення викидів у повітря і не погіршить екологічну ситуацію в Києві.

Про це заявив заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник, повідомляє прес-служба КМДА.

"Завод "Енергія" приймає в будні дні від 600 до 1200 т сміття на добу, на вихідні обсяги зменшуються в середньому до 250-300 т на добу. Завод працює лише на 30% від своєї проектної потужності. Проаналізувавши можливості підприємства, ми погодилися допомогти львів'янам у складній ситуації. Зараз завод "Енергія" львівського сміття спалює трохи більше 15% від загального обсягу щодоби", – зазначив він.

Чиновник запевнив, що за висновком СЕС, викиди у повітря відповідають національним нормам і складають 38% від граничних. Тому, наголосив він, такі показники не впливають негативно на екологічну ситуацію в місті.

"За результатами контролю, проведеного Головним управлінням Госпродпотребслужбы р. в Києві, перевищень гігієнічних нормативів забруднюючих речовин в приземному шарі атмосферного повітря не виявлено. Крім того, завод не має скидів стічних і зливових вод в озеро Вирлиця, всі скиди надходять на очисну станцію Бортницької станції аерації. Забір води для технічних і побутових потреб заводу здійснюється з міських мереж "Київводоканалу", - зазначив Поворозник.

Нагадаємо, в результаті масштабної пожежі 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі, куди вивозилися відходи зі Львова, загинули троє рятувальників. Також під обвал потрапив еколог Львівського комунального підприємства "Збыранка", пошуки тіла якого тривають досі. Було прийнято рішення, що Київ буде приймати на утилізацію тверді побутові відходи (близько З5% сміття) зі Львова до початку серпня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація