У КМДА придумали, як змусити інвесторів виконувати зобов'язання Пресреліз

У КМДА придумали, як змусити інвесторів виконувати зобов'язання

У КМДА займуться інвестпроектами / Фото: ЛігаБізнесІнформ

У місті вже накопичилася достатня кількість нереалізованих інвестпроектів.

На сесії Київської міськради 2 жовтня депутатам запропонують внести зміни до порядку проведення інвестиційних конкурсів, які дозволять розблокувати реалізацію "заморожених" інвестпроектів в Києві і заощадити бюджетні гроші.

Проект рішення пропонує привести у відповідність до зміненого законодавства порядок організації інвестконкурсів. Також у документі врахована можливість зміни замовника інвестконкурсу або інвестора. За словами заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, через те, що ці питання досі залишалися неврегульованими, в місті не реалізовано багато запланованих проектів, а бюджет недоотримав величезні суми.

"Сьогодні в місті "зависло" чимало інвестконкурсів, замовниками яких виступали районні ради. Оскільки правонаступників у ліквідованих рад немає, то відсутній і механізм завершення конкурсів або контролю інвестора за вже реалізованими проектами. Тому до рішень вносяться поправки, відповідно до яких інвестиційна комісія має право при необхідності змінити замовника", – пояснив Крамаренко.

Також комісія отримає право змінювати або розривати договір з інвестором, що не виконав свої зобов'язання.

Ще одна група поправок до чинного Положення про проведення інвестконкурсів стосується економії бюджетних коштів. У проекті рішення, яке передбачається ухвалити 2 жовтня, обумовлено, що замовник інвестконкурсу – комунальна організація або орган влади – може зажадати від переможця відшкодувати витрати на підготовчі роботи і витрати на соціальну та інженерно-транспортну інфраструктуру.

"Таким чином ми зможемо економити бюджетні гроші і наповнювати бюджет за рахунок інвесторів", – пояснює нововведення Крамаренко.

Раніше міська влада зізнавалася, що в міському бюджеті-2013 намічається дефіцит у розмірі близько 2 млрд грн. Щоб виправити це, голова КМДА Олександр Попов доручив профільним департаментам мобілізувати всі внутрішні резерви міста. Проект рішення про зміну порядку проведення інвестконкурсів підготовлений саме з такою метою. Ефект від запропонованих нововведень міська влада розраховує отримати ще поточного року.

Наступна публікація