У КМДА мовчать про те, що водолази виявили на київських дюкерах

У КМДА мовчать про те, що водолази виявили на київських дюкерах

Аварія на дюкерах - це гарантована екологічна катастрофа по всій течії Дніпра / Фото: nataliya.kiev.ua

Експерти сподіваються, що з київськими дюкерами нічого не сталося.

Столична влада відзвітувала про ситуацію на Бортницькій станції аерації, але далі не надає інформацію про те, що трапилося з київськими дюкерами.

У вівторок Київміськдержадміністрація повідомила, що Бортницька станція аерації працює в штатному режимі. У цьому переконався керівник Києва Олександр Попов, який проінспектував споруди БСА. "Пік навантаження на проливні стоки і каналізаційні споруди міські комунікації витримали. Бортницька станція аерації працює в штатному режимі, ситуація з погрозами підтоплення в місті контролюється. Оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій продовжує працювати. Кияни дзвонять у штаб і попереджають про місця можливого підтоплення, а це допомагає уникнути негативних наслідків сніготанення. Важливо, що комунальні служби міста своєчасно і результативно реагують на такі повідомлення жителів", - цитує Олександра Попова прес-служба.

Тим часом незрозумілою залишається ситуація з київськими дюкерами, що змусила Олександра Попова негайно покинути БСА, перервавши підхід до журналістів. У КМДА зазначають лише, що "сьогодні водолази почали оглядати підводні комунікації міста". Прес-секретар керівника Києва повідомила, що голова КМДА "виїхав на місце обстеження підводних дюкерів на Дніпрі".

Тим часом ЗМІ публікують думки експертів. Зокрема, наводять слова біолога Зої Пархоменко про те, що аварія на київських дюкерах вкрай небезпечна, якщо таке станеться, це призведе до екологічної катастрофи не тільки в Києві, але і на територіях вниз за течією Дніпра, аж до Чорного моря (дюкери - це залізні труби в бетонних коробах, через які на Бортничі з правого берега перекачують все те, що потрапляє в будинкову каналізацію).

"Я сподіваюся, що з київськими дюкерами нічого не сталося. Тому що аварія на дюкерах - це гарантована екологічна катастрофа по всій течії Дніпра", - розповіла кандидат біологічних наук Зоя Пархоменко.

За її словами, обстеження дюкерів має бути регулярним. "Для Києва це особливо актуально, оскільки в акваторії Дніпра в різних цілях намивається пісок, часто це роблять, щоб забезпечити ним київські підприємства будівельної сфери. У поєднанні з фактором посилення потоку дніпровської води, зокрема викликаного паводком, можливе виникнення ситуацій, коли ґрунт під дюкерами вимивається, і, втративши опору, вони можуть деформуватися, давати тріщини. У таких випадках ґрунт під дюкерами треба терміново зміцнювати. Прокладали дюкери дуже давно, ще в радянські часи, ступінь їхнього зношення вже чимала. Та й навантаження істотно виросло порівняно з тими прогнозами, які закладали в розрахунки при розробці проектної документації. Тому їх необхідно як мінімум регулярно обстежувати. Якщо зараз проводиться така перевірка - це добре", - відзначає біолог.

Повʼязані теми:

Наступна публікація