У Кличка виступають за створення муніципальної міліції

Дата публікації
Перегляди
1553
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Кличка виступають за створення муніципальної міліції

Київську міліцію хочуть зробити муніципальною / Фото: ТСН.ua

Партія "УДАР" бачить одним із шляхів вирішення проблеми з забезпеченням належної безпеки киян створення муніципальної міліції.  

Але формування муніципальної міліції можливе за умови, якщо з Києва не будуть забирати податок на прибуток до центрального бюджету, залишивши його в місцевій скарбниці.

Про це заявив народний депутат від "УДАРу" Віктор Чумак, коментуючи доцільність створення в Києві муніципальної міліції.

Віктор Чумак зауважив, що муніципальна міліція повинна займатися муніципальними проблемами. "Така міліція відповідає за безпеку громадян. Слідкує за тим, щоб узбіччя та вулиці були чистими, за дотриманням правил дорожнього руху, за правилами паркування, за дотриманням громадського спокою. Муніципальна міліція також наглядає за місцевими зборами та місцевими референдумами, які організовує громада", – додав народний депутат. Крім того, наголосив він, важливою частиною роботи таких правоохоронців є підтримка порядку на вулицях та розслідування адміністративних правопорушень.

За словами Чумака, муніципальна міліція підпорядковується міській раді, а її керівник обирається разом з мером міста і є частиною його команди. "Тому виборці одразу розуміють, хто буде керувати муніципальною міліцією. Така людина не перебуває в прямому підпорядкуванні міністерства внутрішніх справ, але вона діє за статутами і законами, які організовують та забезпечують діяльність такої міліції. Тоді муніципальна міліція залежатиме від громади міста, а не корупційних схем міліцейських чинів", – наголосив народний депутат.

Водночас, переконаний "ударівець", без належного фінансування створення дієвої муніципальної міліції є проблематичним. Чумак нагадав, що така міліція має фінансуватися з місцевих бюджетів, тобто за рахунок тих податків і зборів, які будуть стягуватися з місцевої громади. "Як наслідок, така міліція може діяти на території лише тих громад, які є фінансово самодостатніми. Муніципальна міліція може бути створена в Києві лише за тієї умови, якщо зі столиці не будуть забирати податок на прибуток до центрального бюджету, залишивши його в місцевій скарбниці. Тільки тоді кияни зможуть дозволити собі утримувати муніципальну міліцію. І команда "УДАРу" цього добиватиметься", – додав Віктор Чумак.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1553
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація