Зі схилів брудний талий сніг стікає просто у Дніпро.
Сніг є відмінним індикатором екологічного забруднення, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
ТСН вирішила перевірити, які токсини назбирались за цілу зиму у кучугурах та віднесла у лабораторію 8 літрів талого снігу.
Примітно, що сніг для експерименту збирали там, куди його звозять зі всього міста - схилах Дніпра. А вже звідси талий сніг із токсинами невеличким руслом стікає в напрямку головної артерії країни.
Токсиколог розповів, що сніг, немов губка, усмоктує в себе різні шкідливі речовини. Від різноманітних важких металів, солей та забруднювачів органічного походження.
Тестування відібраних зразків засвідчило наявність у снігу підвищеної у 3-6 разів концентрації ПАУ. Це шкідливі сполуки,що утворюються внаслідок діяльності хімічної промисловості: спалювання нафти, пластику, сміття та вугілля. У природі їх узагалі немає, але в нас є, ще й зашкалюють. Науковець каже, що таке відбувається через затори та вихлопні гази.
"Ці вихлопи також наносять серйозну шкоду нашій екології міста. Всі ці вихлопи ідуть в сніг, потім зі снігу в воду, потім в наші річки, озера, потім в крани і потім все це діло ми п'ємо. Тому очистити воду від цих сполук надзвичайно складно", - зазначив директор інституту якості біоресурсів і безпеки життя Сергій Мельничук.
В інших показниках суттєвих перевищень немає.
Узбіччя доріг - ось чого треба боятись найбільше. Окрім викидів пального та сполук свинцю, він усмоктує ще й солі та реагенти, якими посипають дороги.
Еколог Тетяна Тимочко переконана, це серйозно шкодить довкіллю. Вона каже, що у більшості країн сніг давно не вивозять і тим паче не посипають реагентами.
"Застосовують снігоплавильні машини, які працюють на досить великих значних відстанях, і до них підгрібається сніг. Але ця вода, яка вийшла від снігу, вона спускається в дощову каналізацію, а потім відправляється на переробні заводи з очищення цих вод, це при тому, що вони не застосовують хімічних реагентів", - розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
У нас таких технологій немає. Мало того, в Україні ніхто не досліджує, що разом із талим снігом потрапляє у ґрунт та воду. Усе це потім лише має відображення у природному середовищі та здоров'ї людей.
Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська.