У київському музеї Шевченка відкрили відверту виставку на тему аутизму

У київському музеї Шевченка відкрили відверту виставку на тему аутизму

Організатори вважають виставку дуже відвертою / Фото: ТСН.ua

Поруч із роботами сучасних художників виставили графіку Тараса Шевченка.

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрили виставку картин на тему аутизму, яку людям до 18-ти років організатори не рекомендують відвідувати, йдеться у сюжеті випуску ТСН.Ніч.

Коти, будівлі, віття дерев, страхітливі обличчя. Багато залів і всі різного кольору. Поруч із сучасними картинами - графіка Тараса Шевченка.

Відвідувачам таке поєднання дивним не здається. Для американської художниці Христини Катракіс зв'язок між Шевченком та аутистами очевидний.

"Ці роботи Шевченка – вони супермодерні, вони надзвичайно сучасні. Він просто переплюнув свій час. Вони бачать світ своїм баченням, своїми очима набагато сучасніше і реагують на нього набагато гостріше", - каже Катракіс.

Куратор виставки Віктор Топоров зазначає, що мистецтво, присвячене аутизму, на Заході дуже популярне. А самі картини аутистів добре продаються. Підробити їх дуже важко - адже це зовсім інший світ.

Як і будь-яке мистецтво, картини такої тематики, розповідає Топоров, іноді дуже важко зрозуміти. Осягнути їхній зміст можуть лише обрані. Цю виставку організатори вважають дуже відвертою. І саме тому вхід до неї молодшим за 18 років заборонений. Щоправда, ТСН надто відвертих картин так і не знайшла.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова 

У Національному музеї Шевченка відкрили виставку картин на тему аутизму

У Національному музеї Шевченка відкрили  виставку картин на тему аутизму

Повʼязані теми:

Наступна публікація