У Київське море випустили 100 тисяч мальків, щоб відновити екосистему

У Київське море випустили 100 тисяч мальків, щоб відновити екосистему

Прогризти місце для ікри якраз і можуть товстолоб та білий амур

Товстолоб прокинувся о п'ятій ранку і приїхав на Київське море з Вінниці.

100 тисяч голів мальків випустили в Київське море біля Вишгорода. Цим поповнили запас, який дуже збіднів після загибелі риби під кригою в березні 2010-го. Тоді спуск води з водосховища хтось називав навіть злочином. Риба дохла на поверхні тисячами. Та в сьогоднішнього товстолоба, який знайшов нову домівку, є й інше - прикладне значення, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Товстолоб прокинувся о п'ятій ранку і приїхав на Київське море з Вінниці. Дорогу риба перенесла чудово.

Зауважимо, що Київське море мілке, добре прогрівається сонцем і покривається ряскою. Найбільше заростають нерестилища. Третина вже не годящі. Прогризти місце для ікри якраз і можуть товстолоб та білий амур.

Тут необхідно текож відновити екосистему після трагедії березня 2010-го. Тоді на вимогу власників дорогих дач під Києвом, які могло затопити, посадовці спустили воду з Київського моря. Та оскільки воно було під кригою, вона накрила і роздушила більше ніж половину риби. Частково запас поповнили торік, випустивши понад два мільйони голів. Від страшного рибомору чотири роки тому Київське водосховище ще не скоро оговтається. За оцінками науковців, тоді загинуло до тисячі тон риби. Але взимку рибалкам на кризі, принаймні, буде що впіймати.

 

Нагадаємо, що раніше у Києві масово загинула риба

100 тисяч молодих рибин випустили у Київське море біля Вишгорода

100 тисяч молодих рибин випустили у Київське море біля Вишгорода

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація