У Київраді повикручували ручки, щоб Кличко, Яценюк і Тягнибок не завадили "дерибану" землі

У Київраді повикручували ручки, щоб Кличко, Яценюк і Тягнибок не завадили "дерибану" землі

Київраду сьогодні не штурмували

Із двох сотень питань порядку денного більше половини стосувалося столичної землі.

Чергова сесія Київради відбулась у середу, 23 жовтня, без штурму, але зі штовханиною, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Опозиція зорганізувала під стінами пікет. Мітингувальників від мерії відгородили металевим парканом та спецпризначенцями. "Беркутівці" були у бойовій готовності - в шоломах та металевих обладунках, але їх так ніхто і не штурмував.

Три лідери опозиції, що вперше разом завітали на сесію Київради, в оточенні власної охорони та мітингувальників проштовхалися до бокового входу. Слідком за ними протиснулися і парубки спортивної статури, один із яких вдарив ліктем у живіт оператора ТСН.

Проте, постоявши біля входу у приймальню, депутати повернулися до народу.

"Повідривали ручки від дверей, запхали регіоналів, які мають сумнівне минуле, всередину", - прокоментував лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

Чергова сесія Київради не пройшла без сутичок і штовханини

Чергова сесія Київради не пройшла без сутичок і штовханини

"Від кого вони ховаються. Чого вони ховаються? Дерибан землі хочуть організувати?" - запитував лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок.

Те, що робиться всередині, транслювали назовні. І дійсно: із двох сотень питань порядку денного більше половини стосувалося столичної землі. Депутати голосували швидко і майже одноголосно. Всі питання встигнули розглянути до обідньої перерви. На ухвалення одного питання у середньому витрачали хвилину.

"Сьогодні всі питання мають соціальне направлення, багато відводів для шкіл, дитсадків", - заявив депутат Олексій Омельяненко.

Також ще 10 земельних ділянок відвели релігійним громадам. Чимало віддали під автостоянки та парковки.

"Крім того, за рахунок кредитів під державні гарантії суму в розмірі 500 млн грн передбачається направити на завершення будівництва станції метро Теремки", - повідомила у свою чергу секретар Київради Галина Герега.

Зазначимо, що станцію обіцяють відкрити в листопаді цього року. Але в метро кататимуть точно не по 2 грн. "Це точно не 5 грн, але більше 3 грн однозначно", - заявив директор департаменту транспортної інфраструктури Євген Водовозов.

А ще депутати Київради погодилися віддати у Вижницю (Чернівецька область) столичний ГАЗ-53. На ньому каталися працівники Київміськсвітла, і він їм уже не потрібен.

"Був простий вибір: або списати і віддати на металолом, або допомогти нашим колегам з маленького міста Вижниця", - пояснив Водовозов.

Сесію закрили, а люди на вулиці мирно розійшлися. З-під Київради пішли й ті, що були проти проведення сесії.

Народні обранці у свою чергу подалися до Верховної Ради. Вчергове вони вимагали призначити дату виборів у столиці. Утім, це питання знову провалили. Але домоглися, щоби в п'ятницю до парламенту завітав міністр внутрішніх справ і пояснив, чому до Київради одних впускають, а інших - ні.

Нагадаємо, у серпні під час штурму Київради мітингувальники ламали паркани, а депутати з "Беркутом" розтрощили вікно.

Кореспонденти ТСН Інна Боднар

Повʼязані теми:

Наступна публікація