У Києві знесли старовинний маєток, в якому жив Грушевський

У Києві знесли старовинний маєток, в якому жив Грушевський

Забудовник знищив особняк в Києві / Фото: segodnya.ua

Забудовник має намір звести торговий центр.

Учора, 5 вересня, в центрі Києва на вулиці Саксаганського, 111, знесли старовинний маєток.

Про це пише Сегодня.

За повідомленням видання, зруйновану будівлю було побудовано у другій половині ХІХ століття, в 1888 році добудовано другий поверх. При цьому останні сім років будинок був порожній.

Як розповів історик Михайло Кальницький, особняк мав історичну цінність: "В цьому будинку жив Михайло Грушевський зі своєю мамою і сестрою. Тут жив, будучи студентом київського художнього училища, відомий художник-пейзажист Іван Хворостецкий".

"До цього тут знаходився ЖЕК, а біля під'їзду любили збиратися бабусі, які продають насіння. Будівля перейшла в приватні руки, і забудовник планував звести тут будинок аж у дев'ять поверхів, але йому нібито це не дозволили міська влада. Тепер на місці маєтку хочуть побудувати торгово-офісний центр в три поверхи з надбудовою. Ми сподівалися, що будинок просто зміцнять і надбудують поверх з мансардою. Ми проти будівництва, оскільки наш будинок вже покрився тріщинами! Якщо почнуть забивати палі, він може впасти", - розповів мешканець сусіднього будинку.

При цьому робочі підтвердили, що на місці знесеного будинку будують торгово-офісний центр. "Господар планує закінчити все за півроку", - повідомив виданню будівельник.

У свою чергу, начальник управління охорони культурної спадщини КМДА Яків Діхтяр зазначив, що маєток не має охоронного статусу.

Газета також нагадує, що в цьому кварталі кілька років тому знесли будинок, в якому жила відома українська поетеса Леся Українка.

Нагадаємо, київський дельфінарій "Немо" зобов'язали знести протягом 30 днів. Судові тяжби навколо дельфінарію тривають з 2012 року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація