У Києві здійняла скандал картина пекла з депутатами-чортами та суддями-грішниками

У Києві здійняла скандал картина пекла з депутатами-чортами та суддями-грішниками

Художник шокував своїм баченням пекла куратора виставки

Директор "Мистецького арсеналу" замалювала картину балончиком із чорною фарбою.

Всеукраїнська виставка "Велике і величне" у київському "Мистецькому арсеналі", присвячена 1025-й річниці Хрещення Русі, розпочалася зі скандалу, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

За кураторським задумом, картина страшного суду мала поєднати сучасне мистецтво із давніми шедеврами з вітчизняних музеїв. Проте роботу молодого художника Володимира Кузнецова, що змальовує, як горітимуть у пеклі нинішні грішники, від глядачів приховали шаром чорної фарби та завісою. Куратор Наталя Заболотна напередодні особисто замалювала її балончиком із чорною фарбою.

"Те, що він зробив, нас, м'яко кажучи, шокувало", - заявила директор "Мистецького арсеналу" Наталя Заболотна.

Тим не менш художній задум Кузнецова зберігся в ескізах. В образах грішників виступають депутат-чорт, продажні міліціонери, судді та священики. Вони варяться у казані. Праведники: Ісус, списаний з Мікеланджелівського, по-під руку з чорнобильцем, що вимагає пільг, заробітчанин у спортивках і врадіївська жертва Ірина Крашкова.

В Києві почалась виставка «Велике і Величне»

В Києві почалась виставка «Велике і Величне»

Така інтерпретація страшного суду не пасує до свята, переконана директор музею.

"Я вважаю, що вона могла образити почуття віруючих, адже була створена до дати 1025-річчя Київської Русі", - зауважила Наталя Заболотна.

Художник дії куратора зрозумів інакше. "Це спонтанний непродуманий жест з елементами страху", - заявив Володимир Кузнецов.

Подивитися виставку 26 липня прийшов весь церковний та політичний бомонд. Депутат Ганна Герман картини не бачила. Але концепція сучасного страшного суду їй не подобається.

"Я взагалі не люблю публіцистики в мистецтві. А мені цей задум трохи віддає публіцистикою", - каже Герман.

Предстоятель українських греко-католиків запевнив, що на пекло у виконанні художника Кузнецова подивився б без образи.

"Це є не образа, а нагадування. До певної міри це є проповідь Божого слова", - каже предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук.

Нагадаємо, 27 липня віряни святкуватимуть 1025-річчя Хрещення Русі. До України на святкування має приїхати президент Росії Володимир Путін, а патріарх Кирило вже прибув до Києва у бронепоїзді з хрестом святого апостола Андрія Первозванного.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Повʼязані теми:

Наступна публікація