У Києві заради ТРЦ та ресторану на Лісовому "відкусили" шмат дороги та потруїли сосни в парку

У столиці розгортається війна із забудовником. Люди повалили паркан та поштовхалися з міліцією.

Кияни бунтують проти забудови / Фото: УНІАН
Кияни збунтувалися проти забудови на Лісовому масиві. Замість зупинок громадського транспорту тут планують звести торгово-розважальний центр, а замість дерев - ресторан, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Під час акції протесту люди повалили паркан, яким огородили будівництво, та поштовхалися з міліцією.

Будівництво ТРЦ вже "відкусило" значний шмат дороги у маршруток і тролейбусів. "Нам, бідним, нема де розвернуться, ні на обід, ні на відстій. Маршрутки раз за разом чіпляють легковики, нема де проїхати нам. Поверніть нам майданчик", - обурюється кондукторка Любов Русова.

Компанію-забудовницю, якій майже 10 років тому Київрада виділила 4 гектари для господарювання, представляє Михайло Буцан. Він запевнив, що з новим ТРЦ всім буде добре: "У нас є проект: під землею розв'язка – автобуси, тролейбуси, - і зверху багатоповерховий паркінг, де люди приїжджають у місто, ставлять машину і їдуть в метро на роботу".

Кияни виступили проти будівництва ТРЦ на Лісному масиві

Кияни виступили проти будівництва ТРЦ на Лісному масиві

Однак тутешні жителі його словам не ймуть віри та запевняють, що власники окрім комплексу хочуть вмостити ще й ресторан, заради якого вже спилюють дерева.

"У них перешкоди - ці сосни, вони їх спилюють. От сосна згоріла, її у будь-якому випадку зріжуть", - запевнила активістка Тетяна Андрійшина, пояснивши, що дерево згоріло, бо його отруїли.

Активістка стверджує, що з-під коріння брали проби ґрунту. Вміст амонію там перевищує норму в кількасот разів.

Керівник столичного зеленбуду Михайло Царенко, який завітав на галас, зізнався, що дерева зрубують по-чесному, бо заплатили за них місту. Тепер чиновники працюють над тим, щоб чітко встановити межу парку, щоб власнику не закортіло спиляти дерево, за яке не заплатив.

За зелень взялася й природоохоронна прокуратура. Якщо підтвердиться, що під дерева справді підливали отруту, винуватцям світить кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, неподалік розгортається ще одна війна із забудовником. Сквер на вулиці Серафимовича, 13 хочуть вирубати і побудувати на його місці супермаркет.

Кореспондент ТСН Інна Боднар.

Повʼязані теми:

Наступна публікація