У Києві запустять швидкісний трамвай через Дніпро

У Києві запустять швидкісний трамвай через Дніпро

Фото: УНІАН

Лінія "Tram-Train" включатиме два маршрути, які проходитимуть через Дарницький залізничний міст.

До кінця травня поточного року Київ планує отримати технічно-економічне обґрунтування проекту "Tram-Train", який дозволить з'єднати лівий та правий береги Дніпра.

Про це повідомив заступник голови КМДА Ілля Сагайдак, йдеться на сайті відомства.

"Цей проект дозволить з'єднати швидкісним сполученням лівобережні житлові масиви та адміністративно-ділове ядро міста, що дозволить істотно скоротити час транспортних поїздок. За розрахунками на транспортній моделі, попит на "Tram-Train" становить близько 240 тисяч пасажирів на добу. Загальна протяжність лінії складе 37,2 км, із яких 14,7 км – інфраструктура швидкісного трамваю. Решта – інфраструктура залізниці", – заявив Ілля Сагайдак.

Зазначається, що лінія "Tram-Train" включатиме два маршрути: "Милославська" – "Північна", та "Дарниця" – "Кільцева дорога". Обидва проходитимуть через Дарницький залізничний міст.

Для реалізації системи "Tram-Train" передбачається будівництво примикання, що поєднає троєщинську лінію швидкісного трамваю із залізницею в районі станції "Троєщина-2", будівництво примикання, що поєднає борщагівську лінію швидкісного трамваю із залізницею в районі Повітрофлотського шляхопроводу, будівництво розгалуження на Березняках, яке дозволить потягам, які рухаються з Троєщини та на Троєщину, оминати станцію Дарниця, та будівництво пересадкової платформи "Либідська".

До слова, "Tram-train" – це особлива рейкова система з підвищеними експлуатаційними характеристиками завдяки можливості одночасної експлуатації на трамвайній і залізничній інфраструктурі.

Раніше повідомлялося, що наприкінці 2017 року в Києві планують розпочати будівництво метро в спальний мікрорайон Виноградар, подовживши зелену гілку від Сирця. Збудують дві нові станції. За розрахунками, метро користуватимуться 60 тисяч мешканців Виноградаря. Нині розробляють проект будівництва нових станцій. Самі роботи коштуватимуть близько 5 млрд грн.

Віталій Кличко розповів про плани побудувати метро до житлового комплексу Виноградар

Віталій Кличко розповів про плани побудувати метро до житлового комплексу Виноградар

Повʼязані теми:

Наступна публікація