У Києві запровадили масковий режим через грип

У Києві запровадили масковий режим через грип

Столична влада бореться із високим рівнем захворюваності серед дорослих / Фото: УНІАН

Захворюваність серед дорослого населення зростає.

Столична влада оголосила у Києві масковий режим, який має запобігати розповсюдженню епідемії грипу, повідомляє кореспондент ТСН.

Про це заявили на брифінгу радник мера Києва Михайло Радуцький, начальник київської санепідемслужби Олег Рубан та начальник департаменту охорони здоров'я КМДА Тетяна Донченко.

Відсьогодні працівники всіх установ, громадських закладів, закладів харчування, магазинів, загалом будь-яких установ, до яких приходить велика кількість відвідувачів, мають носити медичні маски та змінювати їх кожні чотири години. Також в установах наказано регулярно проводити провітрювання.

Сьогодні ж оголосили продовження карантину у школах Києва на невизначений термін. Але попри це, як кажуть чиновники, рівень захворюваності серед дорослих продовжує рости.

Після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип. За офіційними даними, жертвами вже стали щонайменше 51 особа. Найбільша кількість летальних випадків спостерігається у Донецькій області. Так, у Краматорську 18 людей уже померли, ще понад 200 проходять лікування.

Ситуація особливо загострилась наприкінці минулого тижня, коли місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки. Йдеться про Київ, Київську область, Одесу, Ізмаїл, Кіровоград, Рівне, Херсон та інші.

Своєю чергою, міністерські чиновники запевняють, що ситуація щодо захворювання на грип в Україні є прогнозованою і ретельно досліджується. Зокрема, показники захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції наразі не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні. "У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням. У цій ситуації надприбутки отримують аптеки, в яких українці скуповують всі лікувальні засоби.  

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Повʼязані теми:

Наступна публікація