У Києві захисники Гостинного двору добиралися до влади кулаками

У Києві захисники Гостинного двору добиралися до влади кулаками

У центрі Києва — сутичка через архітектурну пам‘ятку

Рішення про реконструкцію пам'ятки поки що не скасоване

Учора на Гостинному дворі тривала реконструкція, а активісти подалися до Київради захищати пам'ятку. Проте до представників влади їм довелося добирати навкулачки, бо у дні, коли засідають депутати, виборцям у мерію заходити не можна. Штурм невдоволених різними забудовами киян зупинив "Беркут". На переговори до міських очільників громадські захисники відправили найактивніших, - йдеться у сюжеті ТСН.

Тим часом, на сесії депутати провалили питання Гостинного двору, а відповідне рішення не було прийнято. Нагадаємо, що опозиціонери, які вчора навідали скандальну перебудову, пропонували скасувати рішення депутатів про відведення землі, яке й відкрило дорогу для реконструкції. Наразі воно залишається чинним.

У раді добалакалися до створення робочої групи та засідання круглого столу, причому активістів теж на нього запросили. Останні думають, що у центрі столиці має бути радше мистецький центр, аніж торговельний. І вирішувати, який він матиме вигляд мусять — кияни.

Юридичні власники Гостинного двору своєю чергою не відступаються: у них усі папери у порядку. Зведена у вісімдесяті будівля, кажуть, ніяка не пам'ятка, а реконструкція їй лише краще, бо ще й околицю підрихтують. А щодо нещодавніх подій, то кажуть, справа міліції.

Щодо застосування сльозогінного газу проти захисників будівлі охоронною фірмою, то кажуть, що якщо це не було в рамках захисту і законодавства, ця організація буде замінена на іншу.

Своє слово в історії з Гостинним двором має сказати суд. Активісти вже півроку судяться з урядом: хочуть повернути Гостиному двору статус пам‘ятки. І вимагають припинити реконструкцію, причому аж до фінальної судової ухвали. Суд просили про це вже тричі. Але клопотання призупинити роботу на Подолі судді раз по раз відхиляли.

Сутички під Гостинним двором

Сутички під Гостинним двором

Повʼязані теми:

Наступна публікація