У Києві йдуть під воду переходи і вулиці, а людям заливає квартири

У Києві йдуть під воду переходи і вулиці, а людям заливає квартири

Киян починає затоплювати / Фото: Фото EPA/UPG

Влада говорить, що ситуація в столиці під контролем.

У Києві вже фіксують проблеми з підтопленням деяких вулиць міста.

Так, на вихідні під воду пішли вулиці біля станцій метро "Святошин", "Лук'янівська" і в районі Ленінградської площі.

При цьому зливостоки поки в багатьох місцях не прочищені. Саме це стало основною причиною підтоплення на "Святошині", де їх забило сміттям, і калюжі утворилися по коліно. "Ми викликали бригаду водоканалу, комунальники прочистили решітки, і вода почала сходити, - сказали "Сегодня" працівники ринку. Ця проблема актуальна для всіх підземних переходів, де ведеться торгівля.

Читайте також: У Попова видали інструкцію з порятунку у разі раптової повені

Крім того, сніг тане на дахах столичних багатоповерхівок і заливає квартири.

"Ми живемо на останньому, 9 поверсі. У суботу вночі повернулися додому - вода текла по стінах і стелі струмками! Шафа-купе, шпалери і вхідні двері зіпсовані, а щоб зупинити потоп, я з дружиною до ранку скидав сніг з даху", - говорить господар квартири Андрій. Покрівельник прийшов тільки в неділю вранці, коли вода вже бігла по сходовій клітці до шостого поверху.

У той же час, в. о. першого заступника КМДА Анатолій Голубченко повідомив, що таких проблемних будинків в місті понад тисячі. "Все через те, що старі будинки, і ці горища потрібно терміново ремонтувати, - зазначив чиновник. - Прибирати сніг - завдання ЖЕКів, людям потрібно звертатися до житлоконтор і вимагати ремонту постраждалих приміщень".

"Поки нічого страшного не сталося, - сказав Голубченко. - Міський транспорт працює справно, було лише кілька випадків, коли через розливи на дорозі зупинялися трамваї на Подолі, але все це було вчасно виправлено. Так, є окремі осередки, де збирається тала вода. Але ми вчасно на це реагуємо і спрямовуємо на такі адреси спецтехніку з відкачування води - цим займаються оперативні групи, створені у кожному районі".

Нагадаємо, ДАІ назвала 33 київські вулиці, які затопить в першу чергу. Громадянам, які проживають в зазначених місцях, рекомендується відмовитися від поїздок на особистому транспорті. Також у Києві можуть піти під воду 70 підземних переходів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація