У Києві воду збираються очищувати гідрохлоридом натрію, а не хлором

У Києві воду збираються очищувати гідрохлоридом натрію, а не хлором

У столиці воду хочуть очищувати новою речовиною

Замість хлору очікується щось нове і безпечне.

Київ незабаром може стати першим містом, де питну воду очищуватимуть за допомогою так званого гідрохлориду натрію. Водоканалівці не приховують, що стара система очищення давно себе вичерпала. І якщо експеримент вдасться, то нова вода піде і до решти українців, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Отруєння хлором у разі його витоку може призвести до страшної та пекельної смерті навіть від одного ковтка такого повітря.

Найперший випадок був зафіксований під час І світової війни, коли були німецькими військами були застосовані хлорні установки для отруєння людей. Часи змінились, а хлор і досі вважається зброєю проти шкідників у воді. Експерти кажуть, що використання хлору можна порівняти із бомбою із непередбачуваними наслідками.

У Києві, наприклад, лише на одній станції очищення зберігається понад 100 тонн хлору, які можна множити на сотні, порахувавши всі очисні країни. А на додачу згадавши, коли ті будувались і капітально ремонтувались.

У зоні ризику можуть опинитися міста та села, віддалені од очисних. Бо перед тим як потрапити у старезні резервуари, хлор та купа іншої хімії подорожують усією країною.

У гідрохлориді натрію водоканалівці і бачать альтернативу. Вона у сотні разів лояльніша до природи, ніж хлор і ніяк не слабша в боротьбі зі шкідниками. Вироблятиметься прямісінько на очисних. Проект уже готовий. Він пройшов експертизу.

Будівництво заводу планують розпочати 2014. У планах - усі регіони країни. Єдине, що поки що не вселяє оптимізму — це якість води. Навіть у складі з новою речовиною вона не зазнає суттєвих змін.

Нагадаємо, що мешканців Херсону уже позбавили води із хлором. Додамо, що у Києві обіцяли очищати воду гідрохлоридом натрію два роки тому

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк.

У Києві воду очищуватимуть гідрохлоридом натрію

У Києві воду очищуватимуть гідрохлоридом натрію

Повʼязані теми:

Наступна публікація