У Києві водій відсудив у даішника 2 тис. грн за розбите на поганій дорозі авто

У Києві водій відсудив у даішника 2 тис. грн за розбите на поганій дорозі авто

Суд змусив даішника сплатити компенсацію за розбите авто

Автоінспектор не склав протокол на аварійну яму, за що і поплатився.

У Києві водій через суд домігся, щоб за розбите на поганій дорозі авто сплатив інспектор ДАІ, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Водій Дмитро Бліндарук зіпсував гуму та розбив диск у черговій столичній ямі на Севастопольській площі столиці. Чоловік зафільмував дорогу: "Проїжджа частина повністю понівечена. Десь тут була перша яма, там стирчав якийсь штир, а в другу я вже диском".

Читайте: Азаров встановив "дедлайн" з латання ям на дорогах

Водієві набридло ремонтувати машину власним коштом, тому викликав ДАІ.

Даішники склали протокол про ДТП та забрали у постраждалого водія посвідчення.

Проте автоінспектор мав викликати шляховиків і зафіксувати факт неякісної дороги. Тож автовласник подав до суду.

В суді розібрались, що водій у ДТП не винен. Проте притиснути до стінки шляховиків теж не можуть, бо для скарги на аварійні ями має бути протокол від працівника ДАІ. Тому у винуватці записали даішника. За ремонт поламаного авто у нього вимагають компенсацію у 2 тис. грн.

"Провина полягає у тому, що він не склав адмінпротокол на посадову особу дорожньо-експлуатаційної служби", - пояснив адвокат Володимир Бялковський.

Читайте: Київські водії щорічно витрачають на затори кілька днів життя

"Представник ДАІ зобов'язаний викликати, якщо водій наполягає. Представник ДАІ викликає або дорожні, або комунальні організації. Якщо працівник ДАІ відмовляється викликати - це порушення з боку працівників ДАІ", - погодився головний інспектор ДАІ МВС Станіслав Мізін.

Після цього інциденту постраждалий водій разом з однокласниками відкрив полювання на київські ями. Вони вимірюють прірви в асфальті та навіть схематично замальовують. Акт підписують і відправляють у ДАІ. Одна яма, один акт, одна скарга.

Якщо в міліції не реагують, то борці з бездоріжжям надсилають скарги в прокуратуру та суд - вже на бездіяльність автоінспекції.

Чоловіки радять водіям приєднуватись до боротьби і наполегливо рекомендують подавати позови до суду на інспекторів, які відмовляються викликати шляховиків.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко.

За розбиту на поганій дорозі автівку платитиме інспектор ДАІ

За розбиту на поганій дорозі автівку платитиме інспектор ДАІ

Повʼязані теми:

Наступна публікація