У Києві викрили професора, якого майже 10 років тому завербували ФСБшники

У Києві викрили професора, якого майже 10 років тому завербували ФСБшники

59-річного професора завербували ФСБ ще у 2006 році / Фото: СБУ

59-річний викладач одного зі столичних вишів отримав завдання за гроші вчинити провокації на День Конституції. 

Головне слідче управління СБУ розслідує кримінальне провадження  за статею "державна зрада" ККУ стосовно 59-річного професора одного зі столичних вишів,  який був завербований російськими спецслужбами та погодився за гроші вчиняти дії проти України.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За інформацією слідчих, 59-річний професор одного київських вишів, був завербований співробітником російської ФСБ під час поїздки до Москви ще у 2005 році. Зв'язок зі своїм куратором з іноземної спецслужби на ім'я "Олександр В'ячеславович"  "законсервований" агент здійснював через мобільний телефон.

За свідченнями професора, на початку травня він отримав завдання у день виборів президента  України з метою перешкоджання підрахунку голосів  пошкодити кабель електромереж та знеструмити адмінбудівлю ЦВК, але правоохоронці, своєю чергою, не допустили здійснення диверсії.

59-річний професор за гроші мав здійснити провокацію біля польського посольства / Фото: СБУ

Крім того, у подальшому завербований російською спецслужбою викладач отримав чергове завдання від ФСБ вчинити провокацію. 28 червня, у День Конституції, він мав здійснити обстріл сигнальними ракетами будівлі посольства Республіки Польща у центрі Києва та підкинути на місце злочину символіку "Правого Сектора", щоб дискредитувати організацію. Зі слів професора, російські керівники  пообіцяли йому за це три тисячі євро.

Як вже раніше повідомлялося, українські прикордонники затримали диверсантів з Росії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація