У Києві відпустили адміністраторів "груп смерті", які виявилися студентами-медиками – ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві відпустили адміністраторів "груп смерті", які виявилися студентами-медиками – ЗМІ

Фото: ТСН.ua

Ці зловмисники досі не довели до самогубства жодну жертву.

У Києві відпустили затриманих напередодні адміністраторів так званих "груп смерті" у соцмережах.

Про це повідомляє Цензор.net із посиланням на джерела у Нацполіції.

Зазначається, що адміністратори суїцидальних груп були студентами одного із медичних університетів у столиці.

"Були затримані двоє студентів четвертого курсу, які навчаються в Києві в медуніверситеті. Ці юнаки пояснили, що діяли з цікавості і намагалися зрозуміти, як працює свідомість людини, і чи вдасться маніпулювати підлітками, які потрапили в скрутне становище. Вони давали завдання і діти їх виконували. Студенти вчаться не на лікувальних факультетах, вони не мають відношення до спеціальності "психіатрія", - повідомило джерело.

Повідомляється, що до вечора на місцях проживання "кураторів", які намагалися довести дітей до суїциду, проводилися обшуки і допити.

Окрім того, відомо, що ці зловмисники досі не довели до самогубства жодну жертву.

"У нас немає потерпілої сторони, відповідно, ми не можемо їм ставити жодну статтю кримінального кодексу. Довелося відпустити їх на волю", - повідомив правоохоронець.

Наразі в розробці знаходяться десятки кураторів.

"Ми працюємо з тими, хто спілкується з дітьми на території України. У нас немає можливості дістатися до зарубіжних кураторів. Більшість з них знаходиться в Росії. А з огляду на наші відносини з цією країною, злочинців нам ніхто не видасть", - повідомило джерело.

Раніше повідомлялося, що українські правоохоронці затримали двох адміністраторів суїцидальних груп у соціальних мережах. Голова Національної поліції України Сергій Князєв казав, що проводяться заходи з затримання та допиту адмінів груп "синіх китів" та "рожевих фей". 

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Смертельні ігри: в Україні з’явились небезпечні інтернет-спільноти самогубців

Смертельні ігри: в Україні з’явились небезпечні інтернет-спільноти самогубців

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег

Зокрема, через підвищений інтерес до так званих груп смерті у соціальних мережах оперативники кіберполіції дали поради, як вберегти своїх дітей від небезпечних ігор. Правоохоронці наголошують, що батькам слід більш пильно ставитися до інтересів та способу життя своїх дітей, а за наявності тривожних ознак радять пояснювати підлітку необхідні правила власної безпеки і поведінки, паралельно інформувавши правоохоронців.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація