У Києві відкрили відреставрований Венеційський міст на Труханів острів

У Києві відкрили відреставрований Венеційський міст на Труханів острів

Венеційський міст знову відкритий для пішоходів та машин / Фото: ТСН.ua

До відкриття споруду підсвітили, аби радувала киян і туристів.

Після двох років ремонту знову запрацював Венеційський міст. Споруду відреставрували і навіть підсвітили, щоб радувала киян та туристів, йдеться в сюжеті "ТСН. 19:30"

Міст ремонтували майже два роки. Замінили опори, асфальт, відбійники та освітлення. Навіть неприбране будівельне сміття поруч із мостом – свята ні киянам, ані споруді не зіпсувало. Тимчасовий понтон, що виконував функцію мосту вигляд мав куди гірший.

Сьогодні таких переправ на зразок Гаванського у конструкції ще 6 не готових, визнають автори проекту.

Конструкція, пояснюють, не має аналогів у Європі. Купа перепадів, купа складних прогонів, смуги для руху авто та місце для метро. Тому 10 років для такого проекту не час. Тим паче, що проект не раз змінювали.

З іншого боку визнають, складнощі зі зведенням мостів виникали не лише через масштабність проекту. Будівництво кілька разів глухнуло через непорозуміння з жителями Русанівських дач, яких мали відселити. І донині в судах 45 справ.

У Києві, після двох років ремонту, знову запрацював Венеційський міст

У Києві, після двох років ремонту, знову запрацював Венеційський міст

Не минулось і без трагікомічних випадків. Зокрема, з краном Захарієм. Найбільший у Європі кран не подужав найскладніший у Європі міст і впав у воду.

Кран багатьох киян навіть змусив забути про сам міст. Бо викликав іще більше інтересу, ніж довгобуд.

Ця частина в житті Подільсько-воскресенського переходу закінчилася розпиленням залізного монстра.

Конструкцію планують звести вже до кінця цього року. Однак, чи піде будівництво далі, вирішить наявність грошей. Саме вони, визнають у КМДА, і були головним ступором у 10-річному будівництві. Із 7-ми з лишком запланованих на будівництво мільярдів гривень на сьогодні отримали лише 3 з половиною.

Нагадаємо, декілька днів тому Київський міст засяяв всіма барвами веселки. Пішохідний міст на Труханів острів засяяв до свята.

Журналіст ТСН, Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація